logo template4

Puškvorec obyčajný BIO koreň mletý / rezaný

vyberte veľkosť:
100 g koreň mletý záruka 08.07.20242 0.090
100 g koreň rezaný BIO 6.790
500 g koreň rezaný BIO 30.690
100 g koreň mletý 5.900
500 g koreň mletý 27.790
30 g koreň rezaný konvenčná kvalita 2.690
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 590
Dostupnosť: skladom 2 ks
0.08 bez DPH
0.09 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Puškvorec obyčajný BIO koreň mletý / rezaný

Koreň puškvorca prirodzene rezaný alebo mletý - Acori Calami rhizoma - Posilňuje žalúdok a predlžuje životnosť
Táto rastlina sa údajne v Číne považovala za predlžovačku života už v roku 3700 pred n. Či už rákosovitý kalamus, ktorého názov je odvodený z latinského „calamus“ alebo z gréckeho výrazu „kálamos“ pre „fajku“, zodpovedá tejto povesti, bol skúmaný tisíce rokov. Účinná látka by mala byť v oddenke, o ktorej sa hovorí, že je užitočná pri žalúdočných ťažkostiach, ale aj pri odvykaní od fajčenia. Výťažky z koreňa kalamusu môžu pôsobiť posilňujúco na žalúdok, stimulovať tvorbu žalúdočnej šťavy, zmierňovať kŕče, zlepšovať krvný obeh v žalúdku a tiež zvyšovať chuť do jedla. V ľudovom liečiteľstve sa puškvorec používa zvonka aj pri reumatizme, zápaloch ďasien a bolestiach hrdla. Koreň kalamusu, ktorý sa zvyčajne pije vo forme čaju, má údajne stimulujúci a pozitívny vplyv na libido. Aj malé množstvá môžu spôsobiť euforické stavy, vyššie dávky stimulujú vedomie a môžu viesť k halucináciám. Napríklad v arabskom svete bol puškvorec vysoko cenený ako afrodiziakum. V ayurvédskej medicíne sa používa aj ako tonikum pre mozog a nervový systém a používa sa proti stavom vyčerpania.

zložky
Akorínová horká látka
Akoretín (živica)
éterický olej (najmä β-asarón)
Kalamin-cholín
Trimetylamín
Kalamusová kyselina trieslová
Slizy
Triesloviny
Terpény
Kalamenol
Kyselina palmitová

čaj
Obarte 1 až 2 čajové lyžičky so 150 ml vriacej vody. Čaj nechajte 5 minút lúhovať a potom prefiltrujte. Prípadne môžete puškvorec pripraviť ako studený extrakt po dobu 8 hodín.

tinktúra
Môžete si tiež vyrobiť tinktúru z puškvorca. Žuvanie koreňa kalamusu môže pomôcť pri odvykaní od fajčenia. Malé deti môžu žuť koreň pri bolesti v zuboch.

dávkovanie
Najlepšie je piť čaj až 3x denne pred jedlom. Vezmite 30 kvapiek tinktúry 3 krát denne.

Riziká a vedľajšie účinky
Pri použití plánovanej dávky nie sú známe žiadne riziká ani vedľajšie účinky. Pri dlhodobom používaní by ste sa však mali poradiť so svojím lekárom. Tehotné ženy by sa mali zdržať užívania puškvorca.