logo template4

Mydlová hmota bez palmového oleja Crystal RC

vyberte veľkosť:
500 g 3.990
1000 g 6.990
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: f 1008
Dostupnosť: vypredané
3.33 bez DPH
3.99 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Mydlová hmota bez palmového oleja Crystal RC 1 kg

Priehľadná mydlová hmota, bez palmového oleja.

Požadované množstvo mydlovej hmoty rozpustite v mikrovlnej rúre, primiešajte farbivo, prírodné extrakty a silice, vôňu podľa ľubovôle, nalejte do formičiek a nechajte stuhnúť. Do mydla možno zalievať rôzne drobnosti ako časti kvetov, ktoré Vám fantázia prinesie na myseľ.

Balenie: 1 kg v PET

INCI: Aqua, Glycerin, Sodium Cocoate, Sorbitol, Sodium Stearate, Propylene Glycol, Sodium Cocosulfate, Citric Acid, Polyglyceryl-4 Oleate, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Sodium Chloride, Tetrasodium Iminodisuccinate, Tetrasodium Etidronate, Sodium Citrate

Transparentný mydlový základ, rastlinného pôvodu, používaný na výrobu priehľadných a farebných glycerínových mydiel. Základňa je bez zápachu a priehľadný. Rastlinný glycerín - hlavná zložka základne - je prírodný zvlhčovač, ktorý zvlhčuje pokožku a chráni ju pred nadmerným úbytkom vody. Má mierne zásadité pH (približne 7,8). Mydlá vyrobené na tomto základe môžu mať takmer akúkoľvek farbu, vôňu a liečivé látky.

Dávkovanie
až 100%

Ako vyrobiť glycerínové mydlá?
Príprava mydla - výroba glycerínového mydla je mimoriadne jednoduchá. Začnite tavením základne v mikrovlnnej rúre alebo v inom zdroji tepla, napríklad vo vodnom kúpeli. Potom pridajte farbivá, éterické oleje a ďalšie prísady. Premiešame a nalejeme do formy. Pamätajte, že zvyšky je možné opätovne roztaviť a použiť ich v ďalších výrobkoch.
Ďalšie prísady - Odporúča sa pridať menej ako 5% ďalších prísad, pretože môžu ovplyvniť konečnú štruktúru a konzistenciu mydla. Keď sa ich koncentrácia zvyšuje, stáva sa čoraz tekutejšou. Pokiaľ nám nezáleží na tvrdosti mydla, obsah ďalších prísad sa dá zvýšiť až o 10%.
Esenciálne oleje - Esenciálne oleje sa zvyčajne pridávajú v koncentrácii 0,5 - 2% (5 - 20 ml na kilogram mydla) v závislosti od vašich preferencií a požadovanej intenzity vône.
Farbivá - Farebné mydlo sa získava pred pridaním zriedeného kozmetického farbiva (farbivá sú vysoko koncentrované, preto sa ľahšie dávkujú v zriedenej forme). Pigmenty je možné zmiešať, aby sa získali nové farby, napríklad zelená farba sa získa zmiešaním žltého a modrého farbiva.
Ostatné - Medzi ďalšie prísady patrí:  riasy, med, bylinné extrakty, hliny, mikronizované bylinky, sušené kvety, rastlinné oleje alebo kozmetické maslá.

Aby ste zabránili zmenšeniu mydla, po vybratí z formy ho pevne zabaľte do fólie.
Roztavená báza je veľmi horúca, preto deti držte ďalej a nenechávajte ich bez dozoru počas topenia. Počas roztopenia základne ho nenechajte zovrieť.
Do základu pridávajte éterické oleje opatrne - najskôr skontrolujte nekompatibilitu pridaním niekoľkých kvapiek éterického oleja do malej časti základne; nezabudnite to odkvapkať iba počas chladenia; veľa éterických olejov je horľavých a udržiavajte ich mimo dosahu ohňa.
Skladujte tesne uzavreté, pri izbovej teplote, mimo zdrojov tepla a svetla.

pH @ 70 stupňov C 7,5 - 8,5
Pôvod Veľká Británia
Tepl. topením 70 stupňov C - základňa by sa nemala zahrievať nad 70 stupňov C.
Tepl. nalievanie do formy 65 stupňov C
Tuhnutie 45 stupňov c