€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Kuskus svetlý 500 g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: wt 1234
Dostupnosť: vypredané
1.33 bez DPH
1.59 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kuskus svetlý 500 g

Kuskus je svetložltá granula krupice vyrobená z múky z tvrdej pšenice. Je dobrým zdrojom nízkotučného komplexu, sacharidov a bielkovín. Ľahko sa varí a dá sa jesť na rôzne spôsoby na raňajky, obed a večeru. Ideálne pre deti aj dospelých.
 
Obsahuje nízkotučný komplex sacharidov a bielkovín.
Dá sa jesť kedykoľvek počas dňa.
Jednoduché varenie.
Čo je kuskus? Napriek všeobecnému presvedčeniu je kuskus cestovina, nie zrno.
Má vzhľad podobný ryži, ale v skutočnosti je vyrobený z krupice a pšeničnej múky, ktorá je dusená. Kuskus je základom severoafrického varenia a existuje niekoľko variácií a receptov, ktoré obsahujú množstvo ingrediencií. Jedenie kuskusu vám poskytuje základné živiny, ktoré vám pomôžu udržať si celkové zdravie. Toto jedlo pochádza zo severnej Afriky a bežne sa vyskytuje v kuchyni Blízkeho východu. Dá sa jesť ako príloha, šalát alebo dezert a môžete ho použiť namiesto ryže alebo quinoy. Používa sa aj do polievok a šalátov. Dá sa pripraviť tak, že ho zalejete vriacou vodou a necháte vodu a paru hydratovať. Môžete ho aj uvariť ako ryžu, no tento spôsob nie je najjednoduchší ani najviac odporúčaný.
Jedna šálka vareného kuskusu vám poskytne 6 gramov bielkovín, čo predstavuje 12 percent dennej hodnoty živín. Vaše telo sa spolieha na bielkoviny v potrave na podporu zdravej pokožky, svalov, orgánov a iných telesných tkanív. Výber zdrojov chudých bielkovín pomáha zaistiť, že splníte svoje denné potreby bielkovín bez konzumácie prebytočného tuku. Porcia kuskusu má menej ako 0,5 gramu tuku na porciu, vďaka čomu je veľmi chudá.