€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Kudzu - koreň, Bioherba, 100 kapsúl

Výrobca: bioherba
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: zdr 28278552
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 11.58
13.90 ks

Kudzu - koreň, Bioherba, 100 kapsúl

koreň (Radix Puerariae, Pueraria lobata) - Pomáha pri abstinenčnom syndróme

Kudzu (Pueraria lobata ) sa v tradičnej čínskej medicíne používa na problémy spojené so závislosťou od alkoholu už tisíce rokov.

Koreň kudzu obsahuje izoflavóny (daidzein, puerarin, daidzin ...) a preukázal svoju účinnosť pri znižovaní spotreby nikotínu. Okrem toho majú tieto izoflavóny účinky proti úzkosti, ktoré môžu pomôcť pri liečbe iných návykových chorôb, ako je napríklad závislosť od alkoholu.

Kudzu (Pueraria lobata (Willd.) Ohwi) patrí do rodiny strukovín. Je pôvodný v Ázii (Čína, Kórea a Japonsko). Ich stonky môžu dosiahnuť dĺžku 15 m. Vytvárajú sa koreňové hľuzy s dĺžkou až 2 metre a priemerom 18-45 cm. Kvety pripomínajú hrach.

Koreň kudzu, tiež známy ako Gegen v Číne, sa v tradičnej čínskej medicíne používa na alkoholizmus a otravu etylalkoholom už tisíce rokov (1). Existujú záznamy o použití Pueraria lobata spolu s inými rastlinami na liečbu otravy alkoholom, siahajúce až do roku 600 n. L. (2). 

zloženie
Koreň kudzu obsahuje flavonoidy, kumaríny a izoflavóny vrátane daidzeínu, genisteín, daidzínu, genistínu a puerarínu.

Použite
Koreň kudzu sa používa hlavne na závislosť od alkoholu a abstinenčný syndróm. Používa sa tiež na zmiernenie príznakov menopauzy.

Akcia:

Priaznivé pre kardiovaskulárny systém a pečeň.

Zloženie:

Kudzu - koreň (Pueraria Lobata).

Obsah v 1 kapsule: 350 mg Kudzu - koreň.

Obsah v dennej dávke: 700 mg Kudzu - koreň.

Pomocné látky: želatína, stearan horečnatý.

Navrhované použitie:

Ako doplnok výživy užite jednu kapsulu dvakrát denne s vodou pred jedlom.

Pozor!

Neužívajte, ak ste tehotná alebo dojčíte. Ak užívate lieky na predpis, pred použitím sa poraďte s lekárom. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nepoužívať u osôb mladších ako 18 rokov. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy.

Balenie: 100 kapsúl

Štúdie
Koreň kudzu sa používa na zmiernenie symptómov menopauzy kvôli obsahu izoflavónu. Napríklad laboratórna štúdia preukázala pozitívne účinky izoflavónov v kudzu na metabolizmus tukov a kostí (prevencia úbytku kostnej hmoty) (4).

Uskutočnili sa však aj ďalšie laboratórne štúdie na podporu používania kudzu na zníženie konzumácie alkoholu (5) a abstinenčného syndrómu (6-7). Pilotná štúdia navyše preukázala, že liečba štandardizovaným extraktom z koreňa kudzu v izoflavónoch významne znižuje konzumáciu alkoholu u obvyklých konzumentov alkoholu (8).

Predpokladá sa, že mechanizmus účinku izoflavónov v kudzu na zníženie spotreby alkoholu je založený na regulácii enzýmov zodpovedných za metabolizmus alkoholu. Ak je inhibovaný enzým, ktorý sa podieľa na odbúravaní alkoholu, vzniká viac acetaldehydu, toxickej zlúčeniny zodpovednej za intoxikáciu alkoholom (nazývanej „kocovina“) a (1) averzia k nápoju sa môže zosilniť (9).

Okrem toho odvykanie od alkoholu a jeho liečba liekmi v mnohých prípadoch menia spánkové správanie (nespavosť, znížená kvalita spánku ...), takže je pravdepodobnejší relaps. Predbežná štúdia, v ktorej bol subjektom (miernym pijanom) podaný štandardizovaný extrakt kudzu, ukázala, že kudzu neovplyvňoval žiadny z parametrov, ktoré zhoršujú kvalitu spánku (celková dĺžka spánku, nočné budenie ...), čo je dôvod, prečo bol použitý na Liečbu závislosti od alkoholu nemá tento nežiaduci vedľajší účinok (2).

Nakoniec sa uvádza, že izoflavóny nachádzajúce sa v kudzu majú účinok proti úzkosti (7, 10). Predpokladá sa, že inhibícia enzýmu podieľajúceho sa na metabolizme alkoholu môže mať tiež anti-úzkostný účinok, ktorý pomáha zmierňovať abstinenčný syndróm aj úzkosť súvisiacu s odvykaním od fajčenia (11).

zdroje:

 1. Penetar et al. (2012) The isoflavone puerarin reduces alcohol intake in heavy drinkers: a pilot study. Drug Alcohol Depend 126(1-2): 251–256.
 2. Bracken et al. (2011) Kudzu root extract does not perturb the sleep/wake cycle of moderate drinkers. J Altern Complement Med 17(10): 961-6.
 3. http://www.nature.org/ourinitiatives/habitats/forests/explore/kudzu.xml
 4. Lim et al. (2013) Effects of dietary isoflavones from Puerariae radix on lipid and bone metabolism in ovariectomized rats. Nutrients 5(7): 2734-46.
 5. Lukas et al. (2013) A standardized kudzu extract (NPI-031) reduces alcohol consumption in non treatment-seeking male heavy drinkers. Psycopharmacology (Berl.) 226(1): 65-73.
 6. Benlhabib et al. (2004) Kudzu root extract suppresses voluntary alcohol intake and alcohol withdrawal symptoms in P rats receiving free access to water and alcohol. J Med Food 7(2): 168-79.
 7. Overstreet et al. (2003) NPI-031G (puerarin) reduces anxiogenic effects of alcohol withdrawal or benzodiazepine inverse or 5-HT2C agonists. Pharmacol Biochem Behav 75(3): 619-25.
 8. Lukas et al. (2005) An extract of the Chinese herbal root kudzu reduces alcohol drinking by heavy drinkers in a naturalistic setting. Alcohol Clin Exp Res 29(5): 756-62.
 9. McGregor (2007) Pueraria lobata (Kudzu root) hangover remedies and acetaldehyde-associated neoplasm risk. Alcohol 41: 469-478.
 10. Zeng et al. (2010) Effect of daidzein on anxiety, social behavior and spatial learning in male Balb/cJ mice. Pharmacol Biochem Behav 96(1): 16-23.
 11. Overstreet et al. (2009) A selective ALDH-2 inhibitor reduce anxiety in rats. Pharmacol Biochem Behav 94(2): 255-261.
Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien