logo template4

Koňak, biely esenciálny olej 5 ml

Výrobca: ellemental
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: m 1564
Dostupnosť: na sklade
15.99 bez DPH
19.19 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Koňak, biely esenciálny olej 5 ml

Vzácny éterický olej s veľmi zložitou vôňou, ktorý používajú nároční parfuméri na vytvorenie jedinečných prírodných vôní. Má sofistikované tóny ovocnosti, teplý buket brandy, arómu vína a likéru zmiešaný s bohatým zemitým podtónom.
Rozptýlený, relaxačný, euforický, povznášajúci, podporuje dobré vibrácie a wellness.

Vitis vinifera, z ktorej sa destiluje éterický olej z bieleho koňaku, sa získava z úplne rovnakého hrozna, ktoré sa používa na výrobu koňaku (brandy).

Esenciálny olej sa vyrába z vínnej révy, ktorá je známa svojim ovocím, z hrozna, ktoré pri kvasení produkuje víno.

Tento ker dorastá do dĺžky celých metrov a najlepšie rastie v oblastiach so suchým letom. Koňakový éterický olej je o niečo ovocnejší ako jeho náprotivok zo zeleného koňaku. Esenciálny olej z bieleho koňaku má svieže, žiarivé ovocné tóny s mierne zelenou bylinnou notou.

Uvádzané atribúty bieleho koňakového éterického oleja: -
Tradičné a emočné použitie údajne zahŕňa: -

Používa sa v arómach a špičkových parfémoch v stopových množstvách, aby poskytol „povznesené“ a sviežo ovocné prírodné tóny, tj. Kolínske vody, vône po holení. Funguje dobre aj s výrobkami súvisiacimi s tabakom.

Esenciálny olej z bieleho koňaku sa dobre zmieša s: -
Bergamot, koriander, galbanum, levanduľa (všetky), linalool (aromatická chemická látka používaná v priemysle parfumov a kolínskych vôd), Clary Sage a Ylang ylang.

História: -
Biely koňakový olej je tiež známy ako ‘Wine Lees Oil’ alebo ‘Weinhefeoel’. Vyrába sa ako vedľajší produkt destilácie koňaku (brandy).

Bledé sfarbenie tohto vínneho oleja pochádza zo zvyškov, ktoré sa stále používajú pri jeho výrobe. Biely koňak si zachováva svoje svetlé sfarbenie vďaka svojej destilácii, ktorá sa uskutočňuje v destilačných prístrojoch z nehrdzavejúcej ocele.

Koňakové oleje sa kedysi vyrábali v leštených medených destilačných prístrojoch, čo je tradícia, ktorá dnes takmer zanikla, pretože v priemysle prevládajú destilačné prístroje z nehrdzavejúcej ocele. Zelený koňakový éterický olej na druhej strane však pokračuje v tradícii. Oxidácia nastáva pri kontakte oleja s kovom, čo mu dodáva preslávený a známy krásny krásny zelený odtieň.
Zmieša sa dobre s
Absolúty, koriander, ylang, vetiver, citrón, bergamot, kardamón, levanduľa, list a kvet magnólie, vanilka, neroli, osmanthus, ruža, mäta, tabak, duglaska obyčajná, champaca, rozmarín, jedľa strieborná, vanilka a pomaranč.

Používa sa
Perfektný v parfumérii, kde jeho jedinečné a húževnaté tóny základu ustupujú difúznemu bylinnému oblúku šampanského, ktorý pozdvihuje ostatné tóny. Dizajnér Tom Ford používa esenciu Cognac vo svojej súkromnej značky Parfému Champaca Absolute

Môže byť použitý na difúziu alebo nanesený na pokožku v správnom zriedení. Používa sa v parfumérii na pridanie charizmy na doplnenie ovocných, kvetinových, fougeres a aromatických tónov iskrou a sofistikovanosťou.

Kvalita: 100% čistý a prírodný, botanicky a biochemicky definovaný, nedenaturovaný, neriedený éterický olej
Esenciálny olej získaný destiláciou vodnou parou z vínnej zrazeniny známej ako vínne kaly (listy a fermentované hrozno), čo je vínna zrazenina zo sudov po dozretí koňaku.
Vôňa: vínová, muškátová, zložitá ovocná, šampanská, likérová a zelená
Vzhľad: žltá mobilná tekutina
Hlavné zložky: etyl dekanoát, etyl dodekanoát, etyl hexadekanoát, etylester kyseliny linolovej

INCI: Vitis Vinifera Oil

Všeobecné použitie: aromaterapia, parfuméria, kozmetika

Upozornenia:
Nepoužívať počas tehotenstva a laktácie. Nepoužívať pre deti do 6 rokov a staršie osoby. Používajte v nízkych dávkach a obmedzenú dobu. Možné pôsobenie podobné estrogénu. Vyhýbajte sa u osôb s epilepsiou.

Nikdy nepoužívajte éterický olej neriedený, pokiaľ vám to neodporučí poskytovateľ zdravotnej starostlivosti a certifikovaný aromaterapeut alebo bez konzultácie so skúseným a vyškoleným aromaterapeutickým lekárom.
Pred použitím éterických olejov odporúčame konzultovať s lekárom, ak ste tehotná, epileptička, máte rakovinu, problémy s pečeňou alebo akékoľvek iné závažné ochorenie, a skôr ako začnete používať éterické oleje pre kojencov a deti.
Esenciálne oleje uchovávajte mimo dosahu kojencov, detí a všetkých domácich miláčikov.
Aj keď sú niektoré z éterických olejov terapeutické / potravinárske, neodporúčame použitie éterických olejov na vnútorné použitie, pokiaľ nie sú predpísané vašim lekárom alebo certifikovaným aromaterapeutom na správne dávkovanie a použitie. Pred požitím akýchkoľvek éterických olejov sa poraďte so svojím zdravotníckym pracovníkom alebo skúsenými a trénovanými odborníkmi na aromaterapiu.

Skladovanie: na chladnom a suchom mieste, chránené pred svetlom