logo template4

Jujube / Zizyphus spina-Christi prášok 100 g

Výrobca: henna fox
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: z SKU4692
Dostupnosť: na sklade
5.83 bez DPH
6.99 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Zizyphus spina-Christi prášok 100 g


Jujube sa používa už od pradávna na umývanie a vyživovanie vlasov. Dáva objem a lesk, zvlášť vhodné pre tenké a neživé vlasy. Nezmení farbu vlasov, môže sa tiež použiť ako ľahký peeling na pokožku tváre.
Ako použiť:
Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu. s horúcou vodou, až kým sa nedosiahne riedka kaša. Asi po hodine naneste na pokožku hlavy a vlasy. Po niekoľkých minútach dôkladne opláchnite vodou a dávajte pozor, aby ste nezanechali častice. Môžete ju tiež použiť ako hĺbkovú čistiacu a liečebnú masku, ktorá premieša väčšie množstvo a nechá ju na vlasoch dlhšiu dobu. Na očistenie a ľahký peeling môžete aplikovať tú istú zmes na tvár, o minútu ju umyť.
 
Vhodné iba pre vonkajšie použitie!
obsah:
Zizyphus spina-Christi.
100 g

Ziziphus spina-christi známy ako Thorn Jujube je pôvodná rastlina, ktorá rastie v tropických a subtropických oblastiach, najmä na Blízkom východe. Jeho výťažky sú dôležité pri vývoji liekov s farmakologickými aktivitami na Strednom východe a na juhu a východe Ázie vrátane Iránu. Z. spina-christi sa dlho používa v alternatívnej medicíne na liečenie horúčky, bolesti, lupín, rán a vredov, zápalových stavov, astmy a na liečenie chorôb očí. Nedávno sa ukázalo, že Z. spina-christi má antibakteriálne, protiplesňové, antioxidačné, antihyperglykemické a antinociceptívne účinky. Flavonoidy, alkaloidy a saponíny sú hlavnými fytochemikáliami uvádzanými v tejto rastline. Geranyl acetón, metylhexadekanoát, metyl-oktadekanoát, farnezyl-acetón C, hexadekanol a etyl-oktadekanoát sa charakterizujú ako hlavné zložky prchavého oleja z listov. Vďaka ľahkému zberu rastlinných materiálov, keďže je v mnohých krajinách lacný a rozšírený a tiež vďaka pozoruhodným biologickým aktivitám, sa táto rastlina stala liečivom aj potravinami v niektorých častiach sveta, najmä na Blízkom východe. Tento príspevok predstavuje komplexné analyzované informácie o botanických, chemických a farmakologických aspektoch Z. spina-christi.