€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Posledných 10 rakytníkových sirupov ako darček pre vás!

Poznáte produkty od spoločnosti Faunus Plant ?

Objednajte si teraz produkty značky Faunus Plant za zvýhodnené ceny, za minimálne  30 Eur a získate ako darček Sirup z rakytníka 200 ml. 

Platí pre prvých 30 objednávok nad 30 Eur.

Nakupovať

 

Ibištek, okvetné lístky sušené 100 / 1000 g

vyberte hmotnosť:
100 g 1.790
1000 g 14.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: wita 2658
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 1.49
1.79 ks

Ibištek, okvetné lístky sušené 100 / 1000 g

Ibištek je rod s krásnymi červenými kvetmi z rodiny Malvaceae, ktorý obsahuje viac ako sto druhov. Hibiscus sabdariffa, pôvodom z subtropických a tropických oblastí po celom svete, pochádza z Nigérie.

Čaj z kvetov ibišteka ponúka kyslú a exotickú chuť, pripomínajúcu čerstvé brusnice. Ibištek, ktorý sa vo veľkej miere pestuje v trópoch a subtrópoch sveta, je prirodzeným zdrojom vitamínu C a antioxidantov a používa sa pri liečbe miernej hypertenzie. Je to krásne osviežujúci čaj varený za tepla alebo za studena - dokonalý nápoj pre zdravú hydratáciu po celý rok.
 
Je to úplne prírodný čaj. Sušený prírodný ibištekový čaj neobsahuje žiadne prísady, farbivá, konzervačné látky.
 
Prírodný ibištekový čaj vyrovnáva krvný tlak, znižuje cholesterol, posilňuje imunitný systém, pôsobí močopudne, uvoľňuje tráviaci systém. Zmierňuje zápchu a nadúvanie. Zrýchľuje metabolizmus. 
Prírodný ibištekový čaj podporuje liečbu ochorení pečene. Dodáva energiu. Má vysoký antioxidačný účinok. Pitie ibištekového čaju každý deň môže prirodzene pomôcť pri chudnutí. Táto rastlina obsahuje antokyány, fenolové zlúčeniny a flavonoidy, ktoré môžu pomôcť regulovať gény zapojené do trávenia tukov, čo môže podporiť odstraňovanie tukov.
 
Príprava: Pridajte tento úžasný prírodný ibištekový čaj do 450-500 ml vody s teplotou 70-80 °C a nechajte 4-6 minút odležať.
 
Výhody ibištekového čaju:
 
Bohaté na antioxidanty;
Ibištekový čaj je bohatý na silné antioxidanty, a preto môže pomôcť predchádzať škodám a chorobám spôsobeným hromadením voľných radikálov.
Pomáha znižovať krvný tlak;
Jednou z najpôsobivejších a najznámejších výhod ibištekového čaju je, že môže znížiť krvný tlak. Niekoľko štúdií zistilo, že čaj z ibišteka môže znížiť systolický aj diastolický krvný tlak.
Pomáha znižovať hladinu tuku v krvi;
Okrem zníženia krvného tlaku niektoré štúdie zistili, že čaj z ibišteka môže pomôcť znížiť hladinu tukov v krvi, ktoré sú ďalším rizikovým faktorom srdcových chorôb.
Podporuje zdravie pečene;
Od produkcie bielkovín cez vylučovanie žlče až po štiepenie tuku je vaša pečeň nevyhnutná pre vaše celkové zdravie. Je zaujímavé, že štúdie ukázali, že ibištek môže podporovať zdravie pečene a pomáha udržiavať jej efektívnu činnosť.
Podporuje chudnutie;
Niekoľko štúdií naznačuje, že čaj z ibišteka môže súvisieť so stratou hmotnosti a chrániť pred obezitou.
Pomáha bojovať proti baktériám;
Baktérie sú jednobunkové mikroorganizmy, ktoré môžu spôsobiť rôzne infekcie, od bronchitídy cez zápal pľúc až po infekcie močových ciest. Okrem toho, že má antioxidačné a protirakovinové vlastnosti, niektoré štúdie zistili, že ibištek by mohol pomôcť v boji proti bakteriálnym infekciám.

Ako použiť:
Sušený ibištek je príjemnou náhradou čaju bez kofeínu, ktorý má sladkú ovocnú chuť a príjemnú adstringenciu. Infúzia ibišteka alebo mletá bylina sa môžu používať v domácich výrobkoch na starostlivosť o pleť.
zloženie:
Sušené lístky ibišteka

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien