€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Hnedý trstinový cukor, natural 400 g

Výrobca: zdravnitsa
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: zdr 69148146
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 3.25
3.90 ks

Hnedý trstinový cukor, natural 400 g

Hnedý cukor má dlhú históriu ako prvá forma cukru, ktorá sa používa na kulinárske účely. Na jeho výrobu sa tradične používa cukrová trstina, ktorá sa pestovala v Indii a Číne pred tisíckami rokov. Asi 4 pred Kr. Bola cukrová trstina prenesená do Perzie a Egypta a o niečo neskôr ju Alexander Macedónsky spopularizoval v Grécku a Ríme.

V dávnych dobách sa cukrová trstina varila, kým sa nezískali kryštály cukru. Neskôr vo svojich denníkoch Marco Polo popisuje cukrovary, ktoré videl v Číne, a popisuje, ako Číňania používali tmavohnedý cukor bez toho, aby ho ďalej rafinovali.

Užitočné vlastnosti:

Hnedý cukor obsahuje oveľa viac minerálov ako biely cukor. Je tiež bohatý na vitamíny skupiny B.

Hnedý trstinový cukor čistí moč a pomáha zlepšovať funkciu obličiek.

Zistilo sa tiež, že tento cukor je vhodný pre ľudí trpiacich horúčkovitými chorobami. Febrilné poruchy sú zodpovedné za vyvolanie vysokej horúčky, ktorá môže viesť k strate veľkého množstva bielkovín v tele. Dostatočná konzumácia hnedého trstinového cukru dodáva telu potrebné bielkoviny a ďalšie živiny.

Hnedý trstinový cukor dodáva telu glukózu, ktorá sa vo svaloch ukladá ako glykogén a dodáva im energiu. Preto sa tento cukor považuje za jeden z najlepších zdrojov energie.

Mnoho dietetických výrobkov sa považuje za bez chuti. To však neplatí pre hnedý cukor. Vo svojom obsahu má sladkú šťavu zvanú melasa, ktorá pri spracovaní kryštalizuje a dodáva jedinečnú farbu. Po pridaní do nápojov hnedý cukor výrazne zlepšuje chuť a skúsení kuchári z neho pripravujú jedinečné sladké pokušenia.

Štipka hnedého cukru pridaná do omáčky na konzumáciu alebo pri pečení rýb jej dodáva ešte lákavejšiu chuť, vôňu a vzhľad.

Zloženie:

Hnedý trstinový cukor.

Nutričné ​​hodnoty na 100 g:

Energetická hodnota: 388 kcal / 1623 kJ
Sacharidy: 99,73 g
z toho cukry: 99,73 g
Bielkoviny: 0,00 g
Tuk: 0,00 g
Soľ: 0,00 g

Účel:

Prírodné sladidlo. Môže sa použiť na osladenie teplých a studených nápojov pri pečení, varení alebo dezertovaní.

Balenie: 400 g

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien