€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Fialová kukurica, prášok - BIO, 125 g

Výrobca: zoya
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: z SKU18138
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 4.92
5.90 ks

Fialová kukurica, prášok - BIO, 125 g

Fialový kukuričný prášok
Fialová kukurica je jedným z najhlbších fialových odtieňov v rastlinnej ríši vďaka koncentrácii antokyánov. Antokyány sú prírodné farebné pigmenty bohaté na antioxidanty, ktoré dodávajú kukurici tmavofialový odtieň. Zrná sa po rozdrvení na menšie kúsky melú na prášok. Používa sa ako prírodné farbivo na koláče, smoothies, šejky a zmrzliny. Môže sa pridať aj do iných múk na raw dezerty, palacinky, pečivo, chleby a pod.
 
Fialová kukurica pochádza z Ánd v Peru a miestne domorodé obyvateľstvo ju používa na rôzne účely už tisíce rokov. Jeho počiatky možno hľadať v civilizácii Inkov. Používa sa ako základ do nápojov, sorbetov, pudingov a nanukov alebo sa z neho pripravuje chlieb a tortilly. Jedným z najpopulárnejších spôsobov použitia fialovej kukurice je „chicha morada“ – vyrábaná varením jadier s ovocím a korením – nápoj, o ktorom sa predpokladá, že pochádza ešte z doby pred ríšou Inkov. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov, vitamínov a minerálov je tento sladký nápoj teraz uznávaný ako nutričná bomba.
Ako používať fialový kukuričný prášok:
Môže sa pridať do smoothies, šťavy alebo do horúcej vody ako čaj. Môže sa pridať aj do iných múk na raw dezerty, palacinky, pečivo, chleby a pod.
Ingrediencie:
Kukurica (Zea mays L.), ekologická výroba.
Skladujte na chladnom a suchom mieste, mimo priameho slnečného žiarenia.
Nutričné ​​hodnoty na 100 g:
Energetická hodnota - 1674,72kJ/400kcal
Tuky - 4 g,
z toho nasýtené - 0 g
Sacharidy - 86 g,
z toho cukry - 0 g
Bielkoviny - 12 g
Soľ - 0,28 g
125 g
Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien