€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Posledných 10 rakytníkových sirupov ako darček pre vás!

Poznáte produkty od spoločnosti Faunus Plant ?

Objednajte si teraz produkty značky Faunus Plant za zvýhodnené ceny, za minimálne  30 Eur a získate ako darček Sirup z rakytníka 200 ml. 

Platí pre prvých 30 objednávok nad 30 Eur.

Nakupovať

 

Extrakt zo sladkého drievka, 10 ml

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: f 1021
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 2.66
3.19 ks

Extrakt zo sladkého drievka, 10 ml

Extrakt z koreňa Sladkého drievka (Glycyrrhiza glabra L.) pre kozmetické výrobky alebo potravinárstvo

Zloženie: voda, propylénglykol (E 1520, 90%), extraktívne látky z koreňa Sladkého drievka (1 kg výrobku obsahuje extrakt zo 485 g koreňa)

Doporučené skladovanie v teplote 5-20 ° C

Sladké drievko by ste od detstva mohli poznať ako sladkú pochúťku, ale v skutočnosti je to strukovina, ktorá rastie okolo Stredozemného mora, Blízkeho východu, stredného a južného Ruska. Je sladká a žltá a nepoužíva sa iba na všetky druhy sladkého drievka, ale je to aj superstar starostlivosti o pleť vďaka dvom magickým vlastnostiam:

Č. 1 čarovnou vlastnosťou je, že má zosvetlenie pokožky alebo inak povedané depigmentačné vlastnosti. Najaktívnejšia časť sa nazýva glabridín. Ukázalo sa, že topická aplikácia 0,5% glabridínu (tj. Keď si ho dáte na tvár) inhibuje pigmentáciu spôsobenú UVB. Ďalšia štúdia dokonca naznačila, že sladké drievko je účinnejšie ako zlatý štandard na zosvetlenie pokožky, hydrochinón. Celkovo je sladké drievko považované za jedno z najbezpečnejších prostriedkov na zosvetlenie pokožky s najmenšími vedľajšími účinkami.

Pokiaľ ide o glabridín a sladké drievko, má to len jeden háčik: množstvo glabridínu v komerčných výťažkoch zo sladkého drievka sa môže veľmi líšiť. 

Č. 2 čarovnou vlastnosťou je, že sladké drievko je silný protizápalový prostriedok. Glabridín má tiež niektoré upokojujúce vlastnosti, ale hlavnou aktívnou protizápalovou zložkou je glycyrizín. Používa sa na liečbu viacerých kožných ochorení spojených so zápalom vrátane atopickej dermatitídy, ružovky alebo ekzémov.

A ešte jedna vec: glabridín sa zdá byť tiež antioxidantom, čo je ešte jeden dôvod na to, aby ste sa tešili z extraktu z koreňa sladkého drievka na zozname prísad.

Sladké drievko je skvelá prísada do starostlivosti o pleť s výraznými depigmentačnými, protizápalovými a dokonca aj niektorými antioxidačnými vlastnosťami. 

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien