€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

 

Čierne ríbezle BIO sušené plody

vyberte veľkosť:
100 g 8.190
500 g 35.790
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 586
Dostupnosť: na sklade
6.83 bez DPH
8.19 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Čierne ríbezle BIO plody

Čierne ríbezle, celé - Ribes nigrum - zdravé plody
Obsahujú vitamíny A, B3, B5 a E, nehovoriac o ohromných 130 mg vitamínu C na 100 g bobúľ. Ale to nie je všetko, v malých plodoch sú minerály ako draslík, vápnik, železo, mangán a horčík a veľa flavonoidov. Posledné menované sa preto považujú za protizápalové, antioxidačné, antimikrobiálne, antitrombotické a antikarcinogénne - skrátka všestranne zdravé! S toľkými dobrými prísadami nie je prekvapujúce, že čierne ríbezle sú jedným z najcennejších druhov ovocia v našich zemepisných šírkach. Nielen pokiaľ ide o pôžitok, ale predovšetkým ako prostriedok nápravy, sú o krok vpred: už v 16. storočí si ich vážili.

Listy čiernej ríbezle (Ribes nigrum) sa vždy používali ako tradičný bylinný prostriedok na podporu liečby reumatických ťažkostí. Môžu sa tiež použiť na začervenanie pri miernych problémoch s močovými cestami. V ľudovom liečiteľstve sa naopak čierne ríbezle používajú ako tonikum pri horúčkovitých ochoreniach a hovorí sa o nich, že sú prospešné aj pri prechladnutí, zápaloch pľúc a čiernom kašli. Vo vede je možný efekt inhibície nádoru ríbezlí klasifikovaný ako dôležitý. Bobule môžu mať navyše regulačný účinok na imunitný systém, krvný tlak a hladinu cukru v krvi. Dobré skúsenosti sa dosiahli aj pri zmierňovaní čierneho kašľa a chrapotu. V neposlednom rade sa hovorí, že čierne ríbezle majú upokojujúci účinok na nervový systém a zlepšujú náladu. Sila bobule uzdravuje nielen telo, ale aj dušu - robí vás zdravým!

zložky
Vitamíny (najmä vitamíny A, B3, B5, C a E)
Minerály (draslík, vápnik, železo, mangán, horčík)
Flavonoidy

Dávkovanie ríbezlí
Čaj môžete piť niekoľkokrát denne na opláchnutie močových ciest, napríklad pri infekciách močových ciest alebo malých obličkových kameňoch. Odporúča sa aj pri reumatizme a bolestiach kĺbov.

Riziko ríbezlí a vedľajšie účinky
Nie sú známe žiadne riziká, vedľajšie účinky alebo vedľajšie účinky. Počas tehotenstva, dojčenia a detí by ste sa pred použitím ríbezlí mali poradiť so svojím lekárom.