€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Červený íl - Montmorillonit (pre mastnú pleť, akné) 100 g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: 5903887123471
Dostupnosť: skladom 2 ks
Cena bez DPH: 3.58
4.29 ks

Červený íl - Montmorillonit (pre mastnú pleť)

 
Známy je tiež ako „červená montmorillonitová hlinka“, ktorá sa vyskytuje vďaka ložisku v oblasti mesta Montmorillonite vo Francúzsku, kde bola objavená. Francúzska červená hlina je známa svojimi silnými absorpčnými vlastnosťami. Extrahuje tuk z pokožky, vďaka čomu je vhodná pre mastnú pleť. Neodporúča sa ľuďom s citlivou alebo suchou pokožkou. Používa sa na masky na tvár a vlasy alebo ako prísada do kúpeľa samotného alebo v kombinácii s inými prísadami.

Červená hlina je 100% prírodný produkt, získavaný z francúzskych oblastí vo forme tvrdých kameňov. V ďalšej fáze sa suší, spracováva a melie. Je veľmi bohatá na kremík, železo, mangán, draslík a titán.

Je dobrý na mastnú a zmiešanú pleť a zároveň citlivý. Dokonale čistí a napína pokožku, zároveň je pleť po hlinenej maske hladká.
Na zmiernenie príznakov rosacey sa najčastejšie používa červená hlina. Po systematickom nanášaní masiek je pokožka viditeľne zdravšia, príznaky akné sú menej viditeľné a pokožka má jednotnú farbu. Jeho pravidelné používanie môže navyše vyvolať efekt jemne opálenej pokožky.

Systematické používanie masiek z červenej hliny utesňuje cievy a zabraňuje ich praskaniu. Odporúča sa nielen na tvár, ale aj na hlboký telový peeling. Po aplikácii masky pokožka oveľa lepšie absorbuje živiny z olejov a masiel.

Červený íl je určený aj pre pokožku, ktorá je citlivá a náchylná na alergické zmeny.

Ako použiť:
 
Zmiešajte s rovnakým množstvom vody, aby ste získali homogénnu pastu a naneste na tvár. Vyhnite sa oblasti očí. Používa sa iba raz týždenne, pretože má sušiace vlastnosti. Po použití naneste zvlhčovač. Použitie kovových nádob a riadu sa neodporúča pri skladovaní a miešaní hlinky, pretože kontakt s kovom môže zmeniť jej chemické zloženie.

Kúpele:
Nalejte pol šálky hliny do vane s teplou vodou. Telo ponorte do kúpeľa asi na 20 minút. Potom pokožku neutierajte uterákom, len ju zabaľte a dajte pod perinu.

Umývanie vlasov:
Hlinu miešajte s vodou, kým nie je pastovitá. Naneste pastu na vlasy a pokožku hlavy a niekoľko minút ju dobre masírujte. Potom vlasy opláchnite vodou.
Tieto typy ošetrení čistia a posilňujú pokožku hlavy a vlasy.

POZNÁMKA: Počas ošetrení hlinená maska ​​pokožku vysušuje a napína. Počas celého ošetrenia vám odporúčame tvár jemne navlhčiť vodou. Pokožka po maskách nebude začervenaná a podráždená.
Na prípravu masiek nepoužívajte žiadne kovové predmety: poháre, misky, lyžice.

Zloženie (INCI):
Montmorillonite (červená hlina)
Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien