logo template4

Čaj z figových listov, Figgo, 20 g

Výrobca: figgo
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: z SKU13230
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 4.92
5.90
ks

Čaj z figových listov, Figgo, 20 g

Sušené voňavé listy fíg z organických plantáží pestovaných na farme v juhozápadnom Bulharsku - oblasti Sandanski. Vhodné na varenie čaju. 100% prírodný produkt.

Figové listy sa používajú ako bylina so známym fotocitlivým, fungicídnym a baktericídnym účinkom. Obsahujú kyselinu askorbovú, živice, éterické oleje. Zo sušených listov sa pripravujú odvary, čaj alebo sirup. Používajú sa pri varení alebo ako vôňa do skriniek a skríň.
Tradičné použitie:
Fígový list sa varí a aplikuje sa ako obklad alebo kompresia na zapálené pupienky, afty a vriedky. Zmierňuje bolesť spôsobenú výskytom hemoroidov, ak sa aplikuje ako kompresia. Používa sa na upokojenie enteritídy a enterokolitídy. Reguluje trávenie a vylučovanie, pôsobí ako mierne preháňadlo (ovocie má opačný účinok). Nakrájajte listy na prípravu čaju (alebo sirupu) na boľavé hrdlo, povarte ich minimálne 15 minút. Používa sa pri bronchitíde a Burgerovej chorobe. V pare s vriacou vodou cez vlákna obsiahnuté v listoch majú zoštíhľujúci účinok. Infúzia z nich sa vyrába a používa sa pri astme, ochoreniach obličiek, na zníženie vysokej hladiny cukru v krvi. (3 lyžice v 500 ml horúcej vody). Pije sa v 4 rovnakých dávkach. Pôsobia priaznivo na zápal mužského a ženského reprodukčného systému. Zmierňuje príznaky zväčšenej prostaty. Pripravte si odvar a vypite čaj.
Vzorový recept:
2-3 figové listy namočené a uvarené v 500 ml vody. Odvar necháme dusiť na miernom ohni asi 15 minút. Preceďte a nechajte vychladnúť. Použite na opláchnutie postihnutej oblasti.

Listy je možné použiť ako kulinársky základ pri grilovaní rôznych výrobkov. Môžu byť použité na balenie rýb, mäsa, zeleniny, syrov; jedlá s ryžou alebo bulgurom. Dávajú aromatický prízvuk. Sú obľúbené v stredomorskej kuchyni.
Výhody figových listov :
• Figové listy a cukrovka
V roku 2006 štúdie preukázali, že použitie čaju z figových listov môže znížiť príznaky cukrovky. Štúdie ukazujú, že hladiny glukózy a cholesterolu sa znižujú pri konzumácii čaju z fígových listov. Čaj tiež pomáha normalizovať hladinu antioxidantov, ktoré pomáhajú bojovať proti oxidačnému stresu spôsobenému cukrovkou.
• Figové listy a kardiovaskulárne choroby
Je dokázané, že sušené listy fíg pomáhajú predchádzať srdcovým chorobám. Sú užitočné na zníženie triglyceridov, ktoré sú hlavnou príčinou infarktu. Listy fíg obsahujú Omega 6, Omega 3 a ficín, vďaka čomu sa znižuje zrážanie krvi a zlepšuje sa stav ciev.
• Figové listy a vysoký krvný tlak
Pitie čaju z fígových listov so semenami čierneho kmínu môže znížiť hladinu hypertenzie.
• Figové listy a zlý cholesterol
Listy fíg obsahujú pektín, ktorý rozpúšťa vlákninu. Pektín pomáha metabolizmu, čistí zvyšky cholesterolu a tým pomáha vylučovaciemu systému vylúčiť ich.
• Figové listy a kosti
Listy fíg obsahujú vápnik, ktorý je nevyhnutný pre dobré zdravie kostí a znižuje pravdepodobnosť osteoporózy. Obsahujú tiež fosfor, ktorý stimuluje regeneráciu kostí.
• Figové listy a metabolizmus
Čaj z figových listov normalizuje metabolizmus, uľahčuje trávenie a je užitočný pri zápaloch močového systému.
Spôsob prípravy:
Jedna polievková lyžica sa varí v 500 ml horúcej vody počas 3 - 5 minút a prefiltruje sa.
Zloženie:
sušené figové listy
20 g

Vyskúšajte aj sirup z figových listov

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien