logo template4

Brokolica, semená na klíčenie

vyberte veľkosť:
50 g 5.190
100 g 9.590
500 g 37.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: z SKU12425
Dostupnosť: na sklade
4.33 bez DPH
5.19 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Brokolica, semená na klíčenie 

- 100% prírodný produkt
- Živé, zdravé domáce jedlo
- Viac ako 85% klíčivosť
- Vhodné pre celú rodinu

Čo je klíčiace (klíčkové) semeno?

Život každej rastliny začína od semien. Keď sa semeno umiestni úrodnú pôdu, vyklíči a dá podnet k životu rastliny.

Predtým, ako rastlina prinesie ovocie, vyklíči. Tieto klíčky vyzerajú ako malé rastliny so zelenými stonkami a listami. Tieto klíčky sú známe svojou extrémne vysokou nutričnou hodnotou.

Predpokladá sa, že klíčky obsahujú takmer 100 -krát viac enzýmov ako surová zelenina. Enzýmy sa syntetizujú do klíčkov, aby sa uľahčil ich vlastný bunkový rast, ale nie sú menej prospešné pre naše bunky, keď klíčky konzumujeme.

Klíčením sa zvyšuje obsah vitamínov, minerálov, antioxidantov a aminokyselín v orechoch a semenách, vďaka čomu sú ľahšie stráviteľné a stráviteľné.

Užitočné vlastnosti brokolice:

Brokolica obsahuje veľké množstvo živín, minerálov, vlákniny a ďalších bioaktívnych zlúčenín. V zložení tejto zeleniny nájdete vitamíny A, C, K, B9 (folát), ako aj minerály: draslík, fosfor a selén.

Brokolica sa môže konzumovať surová aj varená, ale rôzne spôsoby prípravy poskytujú rôzne nutričné ​​profily. Len 80 gramov brokolice denne poskytne 84 % vášho denného referenčného príjmu vitamínu C.

Obsah antioxidantov v brokolici je jednou z hlavných zdravotných výhod tejto zeleniny. Brokolica obsahuje vysoké množstvo glukorafanínu, zlúčeniny, ktorá sa počas trávenia stáva silným antioxidantom nazývaným sulforafan.

Brokolica tiež obsahuje merateľné množstvo antioxidantov luteínu a zeaxantínu, ktoré zabraňujú oxidačnému stresu a poškodeniu buniek v oku.

Brokolica má priaznivý vplyv na:
- rakovina;
- zápal v tele;
- Vysoká hladina cukru v krvi;
- Srdcovo-cievne ochorenia;
- Zápcha a tráviace problémy;

Konzumácia brokolicových klíčkov napomáha činnosti mozgu a spomaľuje proces starnutia.

Sulforaphane

Užitočné vlastnosti brokolicových klíčkov sa často spájajú so sulforafanom, zlúčeninou, ktorá má mnoho zdravotných výhod.

Sulforafante je zlúčenina bohatá na síru, ktorá sa nachádza v krížovej zelenine, ako je brokolica, kapusta.

Sulforafactor má protirakovinový účinok. Táto látka má vlastnosť predchádzať rastu rakovinotvorných buniek uvoľňovaním antioxidantov a detoxikačných enzýmov, ktoré chránia pred rakovinotvornými látkami spôsobujúcimi rakovinu.

Špecifikácia produktu:

Čistota produktu: 99%
Obsah vlhkosti: 9%
Klíčivosť (klíčivosť) - najmenej 85%
Obsah semien v 1 g: 500/700 ks

Zloženie:

Semená brokolice na klíčenie.

Bez GMO! Neobsahuje chemické prísady!

Spôsob prípravy:

Vložte 2 polievkové lyžice semienok do pohára alebo inej vhodnej nádoby. Pridajte vodu, aby sa semená úplne zakryli. Nádobu skladujte na tmavom mieste pri izbovej teplote. Semená brokolice vyklíčia v teplejšom prostredí.

Každé ráno semená preceďte a nahraďte čerstvou vodou. O niekoľko dní začnú semená klíčiť. Keď začnú listy žltnúť a klíčky narastú asi o 1 cm, môžete ich premiestňovať na slnku. Pokračujte v oplachovaní a vymieňajte vodu, kým listy nezozelenajú. Potom sú klíčky pripravené na konzumáciu. Hotové klíčky skladujte v chladničke.

Hotové klíčky môžete konzumovať priamo alebo ich pridať do šalátov, šejkov či smoothies.

Na výrobu klíčkov môžete použiť aj nakličovacie zariadenie.