€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Bazalka sušené listy 50 / 500 / 1000 g

vyberte veľkosť:
50 g 0.990
500 g 6.590
1000 g 12.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: wt 1548
Dostupnosť: na sklade
0.83 bez DPH
0.99 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Bazalka sušené listy 50 / 500 / 1000 g

Táto sušená bazalka je spoľahlivou bylinkou, žiadna polievka ani paradajková omáčka sa bez nej nezaobíde. 
Počas jesene a zimy, keď chcete pripraviť cestoviny Bolognese, výdatné lasagne alebo rodinnú sekanú, budete vždy chcieť sviežu, mierne korenistú príchuť týchto rozdrvených lístkov bazalky, ktorá rozjasní jedlo.
Suché listy bazalky tiež pomáhajú predchádzať určitým typom rakoviny kože, pečene, ústnej dutiny a pľúc. Listy bazalky môžu pomôcť zabrániť niektorým škodlivým účinkom starnutia tým, že zabránia poškodeniu spôsobenému voľnými radikálmi v pečeni, mozgu a srdci.
 
Je bohatá na živiny ako vitamín A, vitamín K, vitamín C, horčík, železo, draslík a vápnik. S iba 22 kalóriami na 100 gramov je bazalka výživná a nízkokalorická.
Suchá bazalka má jemnú korenistú chuť, ale keď je uvarená, počiatočná chuť ustúpi sladšej. Suché listy egyptskej bazalky sú na poprednom mieste v mnohých kuchyniach po celom svete vrátane talianskej, thajskej, vietnamskej a laoskej.
 
Naša egyptská suchá bazalka je len bazalka, to je všetko. Neobsahuje žiadne umelé prísady ani konzervačné látky, pretože veríme, že suchá bazalka je najlepšia vo svojej najčistejšej forme.
 
Suchá bazalka je skvelým doplnkom do akejkoľvek omáčky, duseného mäsa a šalátu. Chutná je dokonca aj posypaná na syr. Chuťový profil suchej bazalky skutočne vynikne v receptoch s dlhými časmi varenia, ako napríklad v omáčke marinara, kde trvalé dusenie prináša jej jemnú sladkosť. 
 
Sušená bazalka je výnimočná, keď sa pridáva do paradajkových omáčok, studených cestovinových šalátov, grilovaných rýb, šalátových dresingov a pečeného kuraťa. Tento produkt sa bežne vyskytuje aj v marinádach, dusených pokrmoch, polievkach a pestách.

Tipy pre zdravie
Suché listy bazalky sú skvelým zdrojom železa. Jedna porcia obsahuje 26% dennej odporúčanej dávky. Železo je nevyhnutné pre tvorbu hemoglobínu, ktorý prenáša kyslík v krvi v tele.
Bazalka obsahuje flavonoidy orietín a vicenín, rastlinné pigmenty, ktoré chránia bunkové štruktúry pred poškodením kyslíkom a žiarením.
Bazalka obsahuje eugenol, olej s protizápalovými účinkami, ktorý môže pomôcť ľuďom s artritídou a inými zápalovými problémami.