logo template4

Ashwagandha prášok BIO 200 g

Výrobca: naturisti
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: 6423850002101
Dostupnosť: vypredané
11.58 bez DPH
13.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Ashwagandha prášok BIO

Ashwagandha je tiež známa ako Withania somnifera, indický ženšen a zimná čerešňa. Korene Ashwagandha sú jednou z dôležitých liečivých bylín v Ayurvede, tradičnej indickej medicíne. Považuje sa za „adaptogén“, ktorý môže zlepšiť našu fyzickú energiu, zvýšiť imunitu, proti nachladnutiu a infekciám a zvýšiť sexuálnu kapacitu a plodnosť.
 
Hlavnými zložkami ashwagandhy sú alkaloidy a steroidné laktóny. V Ayurvede sa predpokladá, že Ashwagandha je afrodiziakum, má omladzujúce vlastnosti a vlastnosti proti starnutiu. Tradičná indická medicína používa Ashwagandhu na liečenie príznakov, ako je chronická únava, slabosť kostí, oslabené zuby, impotencia, predčasné starnutie, zápcha, nervové vyčerpanie, úzkosť, bolesť, artritída a strata pamäti atď.

Jej mimoriadne silný protirakovinový účinok na 8 (osem) typov nádorov. Ľudia, ktorí v súčasnosti nemôžu znášať dôsledky detoxikačného lieku alebo na ktorých nemá vplyv priama imunitná stimulácia, budú mať z tohto povzbudzujúceho prostriedku plný úžitok.

Jedna z najsilnejších adaptogénnych rastlín (druhy, ktoré pomáhajú telu prispôsobiť sa podmienkam intenzívneho fyzického alebo emočného stresu)

Vlastnosti prášku Ashwagandha:

adaptogénny, tonikum, imunomodulačný, antistresový, afrodiziakálny, proti starnutiu, antimikrobiálny, antibakteriálny, protiplesňový, diuretický, antioxidačný, protizápalový.

Ashwagandha (Withania somnifera) alebo indický ženšen, je jednou z najobľúbenejších ajurvédskych rastlín. Jej korene majú tonizujúce a adaptogénne vlastnosti. V ajurvédskej medicíne je to životne dôležitá rastlina používaná ako všeobecné tonikum pre nervový systém, sexuálne funkcie, proti fyzickému a emočnému stresu atď.

Zloženie prášok ashwagandha bio, :
prášok z koreňa ashwagandhy z ekologického poľnohospodárstva.

Odporúčania Organický prášok ashwagandha, DECO ITALIA:

zabraňuje starnutiu,
znižuje hypertenziu,
znižuje hladinu cholesterolu,
posilňuje nervové štruktúry,
skracuje čas hojenia rán,
zlepšuje koncentráciu a duševné schopnosti,
zvyšuje kvalitu spermií,
pečeňové tonikum,
zvyšuje vytrvalosť a fyzickú silu.

Priaznivý účinok Ašvagandy:

chronická únava,
dehydratácia,
vláknitá dysplázia (slabé kosti),
reumatizmus, svalové napätie a atrofia, problémy so zubami (slabé zuby),
sexuálna dysfunkcia (impotencia, spermie),
predčasné starnutie,
zápcha,
strata pamäti,
nervové vyčerpanie, Parkinsonova choroba,
neurodegeneratívne poruchy,
artritída,
zápal,
hypertenzia,
úzkosť,
tuberkulóza,
senilná slabosť,
rakovina kostí, cukrovka,
astma, bronchitída,
vred.

 
Odporúčaná dávka je medzi 600 a 1000 mg, dvakrát denne. Ľudia trpiaci nespavosťou a úzkosťou môžu mať úžitok pridaním čajovej lyžičky Ashwagandhy do šálky horúcej vody alebo džúsu pred spaním.
 
Nepoužívajte, ak ste citliví na túto rastlinu, ak máte hemochromatózu (nadbytok železa) alebo hypertyreózu. Vyhnite sa užívaniu aj počas tehotenstva.