logo template4

Anízový éterický olej

Kód produktu: V MER765
Výrobca: adams
Záručná doba:: 24 mesiacov
Dostupnosť: skladom +3
4.90
ks

Anízový éterický olej 10ml 

 
Esenciálny olej z anízu (prchavý) sa získava zo semien rastliny Pimpinella anisum (bedrovník anízový) z čeľade Umbelliferae. Tento éterický olej, príjemne korenený, sa často používa v aromaterapii na zmiernenie nepohodlia introvertných a nepokojných ľudí. Pomáha tiež tráveniu, stimuluje pľúca a zmierňuje migrénu a bolesti hlavy.
 
Spôsob použitia:
 
Masáž: 4 až 6 kvapiek esenciálneho anýzového oleja v kombinácií s rastlinným olejom.
 
Kúpeľ: 5-10 kvapiek do vášho kúpeľa.
 
Aromaterapia: 3 - 5 kvapiek v kombinácií s vodou.
 
 ZLOŽKY: éterický olej anízu (Pimpinella anisum)
 
- špecifické horné tóny sladkého drievka a korenistých tónov, je možné ich kombinovať s éterickými olejmi: céder, citrón, mäta atď.
 

Vlastnosti:

 
antiseptické, protiplesňové, antibakteriálne, protizápalové, analgetické, zažívacie, antireumatické. Anýz pomáha v prípade nadúvania, koliky, bolesti hlavy, nevoľnosti, lenivého trávenia, stresu, zmierňovania reumatických bolestí. Odporúča sa na ošetrenie akné, je účinný proti všiam a používa sa v kombinácii s rastlinným olejom aplikovaným lokálnou masážou alebo aromaterapiou.
 
Kontraindikácie: ľudia s citlivou pokožkou.
 
Anýz pochádza z Blízkeho východu a teraz sa pestuje v Európe, Spojených štátoch a severnej Afrike. Je to jednoročná rastlina, vysoká asi 80 cm, s jemnými listami, malými bielymi kvetmi a sivohnedými semenami.
 
Anýzový olej bol ctený starými civilizáciami, najmä Rimanmi, Egypťanmi a Grékmi. Rimania ho používali v pikantnom torte známom ako „mustaceus“, Egypťania ho používali v chlebe, zatiaľ čo Gréci ho používali v medicíne na upokojujúci vplyv na zažívací trakt.
 
Anýz sa používa v likéroch, sirupoch, zubných pastách alebo ústnych vodách. V Indii sa používa ako sladidlo na dych a v Turecku je obľúbený alkoholický nápoj s názvom „raki“ vyrobený zo semien anízu.
 
Esenciálny olej z anízu má sladkú bylinkovú arómu s mierne korenistou vôňou, je priehľadnej alebo bledožltej farby a má strednú viskozitu.
 
Esenciálny olej sa extrahuje destiláciou pary zo sušeného zrelého ovocia a semien s výťažkom 2 - 4%.
 
Hlavnými chemickými zložkami anízového oleja sú: a-pinén, gáfén, b-pinén, linalool, cis-anetol, trans-anetol, safrol, anizaldehyd a acetoanizol.
 
Terapeutické vlastnosti anízového éterického oleja sú: antiseptické, antispastické, karmatické, diuretické, vykašliavacie, stimulačné, galaktagóga, žalúdok, insekticídy, preháňadlá a antiparazitiká.
 
Anýzový olej môže byť nápomocný pri zmierňovaní bolesti (ako je svalová a reumatická bolesť), bronchitídy, čierneho kašľa, koliky, kŕčov, nadúvania, tráviacich ťažkostí, nachladnutia a kocoviny.
 
Anýzový olej sa veľmi dobre kombinuje s olejmi z muškátového orieška, rasce, cédrového oleja, koriandra, kôpru, feniklu, mandarínky, petitgrainu a ružového dreva.
 

Prevencia:

Éterické oleje sa nesmú používať nezriedené a nesmú sa používať na vnútorné použitie.
 
Neponechajte v dosahu detí.
 
Ak používate éterický olej prvýkrát, mal by sa vždy vykonať test citlivosti s náplasťou po dobu 24 hodín na malej časti menej citlivej pokožky (po správnom zriedení vo vhodnom základnom oleji). ,
 
Éterické oleje skladujte uzavreté, na suchom a chladnom mieste, mimo dosahu tepla a svetla.
 
ZHRNUTIE: Anýzový olej je užitočný nielen pre svoj účinok na tráviaci systém, ale je tiež všeobecným tonikom pre obehový systém a dýchacie cesty. Pomáha upokojovať napäté nervy a úzkosť. Zmierňuje menštruačné kŕče a migrény a zároveň stimuluje pľúca, aby vylúčili bronchiálne sekréty.
 
Aromaterapia: V terapii parami je esenciálny olej z anízu užitočný pri astme, prechladnutí a všetkých respiračných problémoch, ako aj pri potláčaní nevoľnosti a vracania.

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien