logo template4

Africké chilli guľky BIO

vyberte veľkosť:
50 g 5.590
250 g 24.900
Kód produktu: vds 4488564
Záručná doba:: 24 mesiacov
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 4.66
5.59
ks

Africké chilli guľky BIO

Africké chilli gule sú špeciálnou odrodou čili papričiek. Rastú výlučne v Nigérii. Zvláštnosťou je okrúhly tvar, ktorý umožňuje mletie chilli v konvenčnom mlynčeku na korenie. Veľmi ostré! (80 000 SHU)

Scovilleho stupnica : 8 (takzvané „torridové“ korenie).

Pôvod : Nigéria, z ekologického poľnohospodárstva.

Odroda : Capsicum frutescens L.

Chilli guľky alebo organické africké chilli guľky sa dajú rozpoznať podľa zaobleného tvaru, ktorý pripomína guľu, ktoré rastú prirodzene v Nigérii.

Je to veľmi pálivá paprika, z rovnakej rodiny ako korenie birdeye , v rozpätí 80 000 až 90 000 Scovilleho stupnice, čo zodpovedá spaľujúcej štipľavej pikantnosti. Preto s nimi treba zaobchádzať opatrne.

Svojím tvarom pripomína iné sesternice, ako napríklad papriku Péquin alebo tepinu , ktoré majú zaoblený podlhovastý tvar a dokonalý tvar gule.

Plody chilli guličiek sa zbierajú v plnej zrelosti, keď sú veľmi červené, a potom sa ručne triedia, aby sa zachovali iba papriky najvyššej kvality. Potom sa sušia na slnku, kým sa nedosiahnu okrúhle chilli 15 až 25 mm.

Ako používať chilli guľky pri varení?

Rovnako ako všetky papriky, ak máte radi pikantnosť, jej použitie sa vzťahuje na všetky jedlá . Dávajte si však pozor na semienka obsiahnuté v chilli, pretože práve v týchto semienkach je koncentrovaný kapsaicín, ktorý dáva koreniu pálivosť.

Ak jadierka pôjdu do jedla, bude to silne štípať ! Používajte teda radšej celé, napríklad v naberačke, nechajte ich nasiaknuť v jedle, potom ochutnajte a vyberte, keď pokrm dostatočne štípe!

Papriku je tiež možné rozmixovať na chilli prášok . Aby ste to urobili, odporúča sa vložiť papriky na plech a sušiť 30 až 45 minút pri nízkej teplote (40 ° C) a potom vložiť bobule do mixéra.

Toto korenie použite na ochutenie olejov (pili-pili), koláčov, quichov, polievok, zeleninových príloh, mäsa, hydiny, rýb, vajíčok, skrátka všade!


Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien