logo template4

Bylinkový čaj – pokojné ráno, Monarda, 20 filtračných vrecúšok

Výrobca: monarda
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: zdr 24562073
Dostupnosť: na sklade
1.66 bez DPH
1.99 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Bylinkový čaj – pokojné ráno, Monarda, 20 filtračných vrecúšok

- 100% prírodný produkt
- Bez konzervačných látok! Farbivá neobsahuje!
- Vyrobené v Bulharsku

Špeciálny výber z lipy, bazy, ľubovníka, tymianu a figových listov pre pokjné rána.

Lipa

Lipový čaj sa používa pri akútnych kataroch horných dýchacích ciest, laryngitíde, tracheobronchitíde a iných teplotných stavoch. Čaj pôsobí mierne močopudne a je vhodný pri ochoreniach močových ciest. Odporúča sa na prevenciu a zmiernenie príznakov nachladnutia. Má degeneratívne vlastnosti.

Baza - kvet

Bazové kvety majú protizápalový, diaforetický, sekretologický a expektoračný účinok. Bulharské ľudové liečiteľstvo používa bazový kvet pri zápaloch dýchacích ciest, prechladnutí, bronchitíde, zápale pľúc, tuberkulóznom kašli. Bylina priaznivo pôsobí pri ochoreniach tráviaceho traktu a pečene, zápaloch obličiek a močového mechúra.

ľubovník bodkovaný

Ľubovník podporuje činnosť nervovej sústavy v stave stresu a prispieva k úľave od pocitov nepokoja a úzkosti.

Tymián

Tymián sa používa ako dezinfekčný prostriedok pri chronickej bronchitíde, čiernom kašli, bronchiálnej astme, suchom a spastickom kašli a pľúcnych ochoreniach. Okrem toho priaznivo pôsobí pri chronických zápaloch žalúdka a žalúdočných vredoch, kolikách, hnačkách, hnilobných procesoch, črevných parazitoch. Je ideálny na upokojenie nervového nepokoja, nespavosti, bolesti hlavy, anémie. Môže sa použiť na kloktanie pri bolestiach zubov a zápaloch ústnej sliznice.

Figové listy

Figové listy obsahujú furanokumaríny, triesloviny a živicové látky, organické kyseliny, rutín, vitamín C a silice. Táto bylina je protizápalový prostriedok, ktorý sa tradične používa pri zápaloch dýchacieho systému, čriev a obličiek.

Ingrediencie:

Lipa - kvet (Tilia), Baza - kvet (Sambucus), Ľubovník - stonka (Hb. Hyperici), Tymián (Thymus), Figa - list (Folia Caricae).

Spôsob prípravy:

Filtračné vrecko zalejte 200 ml vriacej vody a nechajte asi 5 minút odstáť. Sladenie je voliteľné. Vhodné je používať prírodné sladidlá ako je sévia alebo javorový sirup.

Balenie: 20 filtračných vreciek x 1,5 g