logo template4

Badián esenciálny olej 10 ml

Výrobca: ellemental
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: m 1561
Dostupnosť: na sklade
4.83 bez DPH
5.79 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Badián esenciálny olej 10 ml

Badiánový olej svojou ostrou a sladkou arómou zvyšuje relaxáciu a emočnú rovnováhu, pomáha znižovať únavu. Tradične sa používa v aplikáciách, ktoré sú určené na podporu trávenia, zmiernenie kŕčov, koliku. Rozptýlené, môže pomôcť zmierniť bronchitídu, prechladnutie.

Náš čistý éterický olej z badiánu, ktorý je bežnou arómou v kuchyni na Ďalekom východe, sa extrahuje parnou destiláciou zo semien rastliny. Má sladkú korenistú arómu porovnateľnú s anízovým olejom.

Esenciálny olej z badiánu má veľa aplikácií a je známe, že bojuje proti baktériám. Je bohatý na antioxidanty. Obsahuje tiež prírodný zdroj vitamínu C, a preto sa používa aj na boj proti chrípke.
Badiánový olej je mimoriadne aromatický olej používaný na výrobu parfumov. Používa sa tiež na varenie, mydlá, zubné pasty a pleťové krémy. Badiánový olej je dobrou voľbou pre aromaterapiu.
Semená badiánu obsahujú zložky, ktoré bojujú kvasinkami, baktériami a hubami. Vďaka tomu je pripravený podať pomocnú ruku v boji proti nachladnutiu a kašľu.
Esenciálny olej z badiánu má vôňu podobnú sladkému drievku. Badiánový olej môže byť užitočný v difúzore. Esenciálny olej z badiánu môže byť tiež nápomocný v aromaterapii. 
Esenciálny olej z badiánu na pokožku: má prirodzené antiseptické vlastnosti. Pomáha v boji proti akné, keď sa používa v nízkych zriedeniach (v kombinácii s nosným olejom), ktoré sa nanášajú lokálne. Pomáha tiež ničiť choroboplodné zárodky. Esenciálny olej z anízovej hviezdy má antimikrobiálne vlastnosti, ktoré poskytujú účinnú starostlivosť o ničenie baktérií a prevenciu infekcie. Existujú teda rôzne výhody, ak hovoríme o výhodách badiánového oleja pre pokožku.
Badián olej znižuje napätie (vďaka svojej relaxačnej vôni) a poskytuje terapeutickú emocionálnu podporu.
Aromatický súhrn / Poznámka / Sila arómy: Anise Star má silnú vôňu podobnú sladkému drievku a dáva silnú vrchnú notu.

Zmesi s: levanduľa, borovica, pomaranč, ružové drevo, klinček a škorica.

Abstrakt produktu: Malý až stredný vždyzelený strom z čeľade magnólií, dosahujúci až 8 metrov. Plody sa zberajú skôr, ako dozrejú, potom sa sušia na slnku. Semená toboliek majú tvrdú šupku a farbu hrdze, merajú až 3 cm. Japonci tento strom vysádzajú do svojich chrámov a na hrobky a kôru používajú ako kadidlo. Tento éterický olej môže stuhnúť, a ak je to tak, musí sa zahriať, aby sa vrátil do tekutého stavu. To svedčí o čistote oleja. POZNÁMKA: Tento olej môže počas prepravy alebo skladovania vytvárať kryštály. Môže byť potrebné mierne zahriatie v horúcom vodnom kúpeli a miešanie.

Upozornenia: Pred použitím zriediť; Len na vonkajšie použitie. U niektorých osôb môže spôsobiť podráždenie pokožky; pred použitím sa odporúča vykonať kožný test. Je potrebné zabrániť kontaktu s očami.

Môže sa použiť na difúziu, inhaláciu alebo na pokožku v správnom zriedení. Používa sa v parfumérii na doplnenie ovocných, drevitých a balzamikových tónov.

Kvalita: 100% čistý a prírodný, botanicky a biochemicky definovaný, nedenaturovaný, neriedený éterický olej
Éterický olej získavaný parnou destiláciou plodov 
Vôňa: aromatická, korenistá, sladká, teplá, po sladkom drievku, mierne horkastá s balzamikovým podtónom.
Vzhľad: bledožltá mobilná tekutina
Hlavné zložky: trans-anetol, foeniculin, metylchavicol

INCI: Illicium Verum Fruit Extract

Všeobecné použitie: aromaterapia, parfuméria, kozmetika

Upozornenia:
Nepoužívať počas tehotenstva a laktácie. Nepoužívať pre deti do 6 rokov a staršie osoby. Používajte v nízkych dávkach a obmedzenú dobu. Možné pôsobenie podobné estrogénu. Vyhýbajte sa u osôb s epilepsiou.

Nikdy nepoužívajte éterický olej neriedený, pokiaľ vám to neodporučí poskytovateľ zdravotnej starostlivosti a certifikovaný aromaterapeut alebo bez konzultácie so skúseným a vyškoleným aromaterapeutickým lekárom.
Pred použitím éterických olejov odporúčame konzultovať s lekárom, ak ste tehotná, epileptička, máte rakovinu, problémy s pečeňou alebo akékoľvek iné závažné ochorenie, a skôr ako začnete používať éterické oleje pre kojencov a deti.
Esenciálne oleje uchovávajte mimo dosahu kojencov, detí a všetkých domácich miláčikov.
Aj keď sú niektoré z éterických olejov terapeutické / potravinárske, neodporúčame použitie éterických olejov na vnútorné použitie, pokiaľ nie sú predpísané vašim lekárom alebo certifikovaným aromaterapeutom na správne dávkovanie a použitie. Pred požitím akýchkoľvek éterických olejov sa poraďte so svojím zdravotníckym pracovníkom alebo skúsenými a trénovanými odborníkmi na aromaterapiu.

Skladovanie: na chladnom a suchom mieste, chránené pred svetlom