logo template4

Extra panenský Tekvicový olej 250ml

Cena 8.49
Dostupnosť: na sklade
Výrobca: SANO VITA
Záručná doba: 24 mesiacov
ks

Tekvicový olej 250 ml SANO VITA

Extra panenský, získaný lisovaním za studena, bez konzervačných látok alebo iných chemikálií.

Prírodný produkt získaný metódou lisovania za studena má priaznivé účinky na choroby žalúdka a prostaty, pomáha odstraňovať črevné parazity a znižuje hladinu cholesterolu v tele. Jeho prínosy sa tu však nekončia a my sme sa rozhodli podrobne diskutovať o každej z nasledujúcich.

Zloženie: 100% zrelé tekvicové semená.

Stres je choroba už celé storočia a tekvicový olej poskytuje pomocnú ruku, aby sa mu zabránilo, pretože obsahuje prvok nazývaný tryptofán, ktorý premieňa telo na serotonín a potom melatonín. Serotonín je zodpovedný za duševnú pohodu, zatiaľ čo melatonín vám pomôže spať hlbšie, mať pokojnejší a lepší spánok, aby ste mohli úspešne čeliť novému dňu plnému výziev.

Výhody tekvicového oleja pre pečeň

Dá sa povedať, že pokiaľ ide o prítomnosť vitamínov B (kyselina linolénová, tiamín, riboflavín, niacín, kyselina pantoténová, pyridoxín a kyselina listová), tekvicový olej zo semien je lepší ako olivový olej. Vďaka tomuto zloženiu pravidelná konzumácia tekvicového oleja zaisťuje lepšie fungovanie pečene, ktorá bude svoje úlohy vykonávať svedomitejšie, s prínosom pre celé vaše telo.

Výhody tekvicového oleja pre kostrovú sústavu a prostatu 

Olej lisovaný za studena si uchováva, ako je uvedené vyššie, väčšinu výživných vlastností semien, z ktorých bol extrahovaný. Preto tekvicový olej - vďaka takmer nezmenenému obsahu mangánu - pomáha udržiavať vaše kosti zdravé a znižuje riziko vzniku osteoporózy.

Zatiaľ čo brusnice sú zodpovedné za boj proti infekciám močových ciest u žien, tekvicové semená a olej lisovaný za studena pomáhajú mužom vyhnúť sa chorobám súvisiacim s prostatou kvôli obsahu zinku a omega 6.

Tekvicový olej ako prírodný detoxikátor

Obsahuje rastlinné bielkoviny, beta-karotén, luteín, vitamíny A a E, zinok - výživné látky, ktoré pomáhajú prirodzenej detoxikácii tela a liečbe infekčných alebo nervových chorôb.

Výhody tekvicového oleja v obehovom systéme a na cholesterol

Tekvicový olej obsahuje veľa železa, minerálu, ktorý vám pomôže vyhnúť sa anémii, ale tiež zlepšiť krvný obeh.

Olej z tekvicového semena lisovaného za studena obsahuje množstvo látok nazývaných fytosteroly, ktoré pomáhajú rovnováhe tela a znižujú zlý cholesterol. K rovnakému cieľu prispieva aj kyselina linolénová, zlúčenina, v ktorej je tekvicový olej zo semien šesťkrát bohatší ako olivový olej.

Tekvicový olej a črevné parazity

Tekvicové semená bojujú proti upchatiu trávenia a stimulujú peristaltiku, olej z nich sa používa už od pradávna ako prírodný prostriedok na boj proti črevným parazitom.

Tekvicový olej v kozmetickom priemysle

Vďaka svojmu nutričnému zloženiu bohatému na vitamíny a minerály sa tekvicový olej používa nielen v prírodnej medicíne alebo v gastronómii, ale aj v kozmetickom priemysle. Považujeme ju za prísadu do mnohých krémov alebo telových krémov, prípravkov pre vlasy alebo masiek na tvár.

Môže sa konzumovať ako jedlo aj na terapeutické účely.

Má vlastnosti preháňadla, je užitočné pri dyspepsii a zápche.

Vyrába sa v Rumunsku.


Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien