logo template4

Zlatobyľ obyčajná BIO 100 / 500 / 1000 g

vyberte veľkosť:
100 g 5.390
500 g 23.590
1000 g 42.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 555
Dostupnosť: na sklade
4.49 bez DPH
5.39 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Zlatobyľ obyčajná

Herba Solidaginis virgaur., Solidago virgaurea

Zlatobyľ - Solidaginis virgaureae herba vytláča močové kamene a obličkový štrk
Kvetiny zlatobyle nie sú zlaté, ale zdá sa, že svetlosť žltej farby už v skorších dobách presvedčila, že celý rod sa volal „zlatovka“. Poznáme dva druhy zlatobyle predovšetkým pre ich liečivú silu: pravá zlatobyľ (Solidago virgaurea) a kanadská zlatobyľ (Solidago canadensis). Obidve rastliny sú si nielen podobné, čo sa týka ich zložiek, ale aj oblasti použitia sú viac-menej totožné. Skutočný zlatobyľ však bol vedecky lepšie preskúmaný a jeho účinnosť je dokonca čiastočne rozpoznaná. Je však dôležité zdôrazniť, že sa používajú iba sušené nadzemné kvitnúce časti - stonky, listy a kvety. Hovorí sa, že táto bylina má prostredníctvom flavonoidov a fenolových glykozidov odvodňovací účinok.

Preto sa rastlina od 16. storočia používa na liečbu chorôb močových ciest. Voda sa vylučuje bez vyplavovania cenných minerálov a stopových prvkov. Tým sa zvyšuje množstvo moču a močovým mechúrom sa odstraňujú bakteriálne patogény z močového mechúra. Táto splachovacia terapia pomáha proti cystitíde, zápalom močových ciest a ako prevencia močových kameňov a obličkových štrkov. Zlatobyľ sa tiež považuje za užitočnú proti dráždivému močovému mechúru. Rozsiahle štúdie túto účinnosť potvrdzujú, čo znamená, že pravá zlatobyľ bola klasifikovaná ako tradičný bylinný liek. V ľudovom liečiteľstve sa zlatobyľ vnútorne používa aj na reumu, dnu, cukrovku, hemoroidy, zväčšenú prostatu, astmu a choroby pľúc, ako aj na vnútorné krvácanie. Zvonka má zlatobyľ pomáhať pri zápaloch v ústach a hrdle, ako aj pri hnisavých ranách.

zložky
Flavonoidy
Triterpénové saponíny (Virgaurea saponíny)
Fenolové glykozidy
Deriváty kyseliny kávovej

Čaj 
Obarte 1 čajovú lyžičku zlatobyle so 150 ml vriacej vody. Bylinu po 20 minútach vylejte. Môže sa tiež kombinovať s inými liečivými bylinami, ako je breza alebo listy žihľavy.

dávkovanie
Medzi jedlami vypite šálku zlatistého čaju 2 až 4 krát denne. Dbajte na to, aby ste počas preplachovacej liečby vypili najmenej 2 litre tekutín denne.

Riziká, vedľajšie účinky a interakcie nie sú známe pri použití plánovaných dávok. Výsledkom môže byť mierne podráždenie žalúdka. V prípade chronického ochorenia obličiek sa neodporúča používať rovnako ako v kombinácii so syntetickými dehydratačnými liekmi (diuretikami). Stále nie sú k dispozícii žiadne štúdie o bezpečnosti používania počas tehotenstva a dojčenia.