logo template4

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová dokonale hydratuje, má antioxidačné a omladzujúce vlastnosti. Na VEGIS nájdete hyalurónové kyseliny vo forme prášku a vodného roztoku. Roztok kyseliny hyalurónovej sa aplikuje priamo na pokožku alebo ako zložka vo zvlhčujúcom sére. Na vytvorenie omladzujúceho pleťového krému použite práškovú formu. Kyselina hyalurónová je látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskej pokožke vo forme hyaluronátu sodného. Hlavnou úlohou kyseliny hyalurónovej je viazať molekuly vody a udržiavať primeranú úroveň hydratácie pokožky. Prečo sa oplatí používať kyselinu hyalurónovú?
Ako telo starne, množstvo kyseliny hyalurónovej v pokožke sa znižuje. Pleť začína strácať svoju pevnosť a pružnosť, je ochabnutá a objavujú sa prvé vrásky. Na udržanie mladej pokožky po dlhšiu dobu sa oplatí poskytnúť kyselinu hyalurónovú zvonka vo forme kozmetického produktu. DIY kozmetika s kyselinou hyalurónovou pomáha oddialiť proces starnutia pokožky. Zabraňuje strate vody, silne zvlhčuje vonkajšiu a hlbšiu vrstvu epidermy, má antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Kyselinu hyalurónovú môžu používať ľudia všetkých vekových skupín a pleti, vďaka čomu je tento produkt jednou z najuniverzálnejších kozmetických prísad. Naša ponuka zahŕňa niekoľko druhov hyalurónových kyselín: vo forme prášku a vo forme vodného roztoku s gélovou konzistenciou. 
1. Kyseliny hyalurónové vo forme prášku
Kyselina hyalurónová s vysokou molekulovou hmotnosťou
ULMW kyselina hyalurónová s nízkou molekulovou hmotnosťou.
Kyseliny hyalurónové vo forme prášku sú čisté soli kyseliny hyalurónovej, neobsahujú konzervačné látky ani iné prísady. Kyseliny hyalurónové vo forme práškov sa nesmú nanášať priamo na pokožku. Môžu sa používať iba ako prísada do kozmetiky. Skratky HMW (molekulová hmotnosť 1,0 - 1,8 milióna Da) a ULMW (molekulová hmotnosť 3 000 - 10 000 Da) označujú molekulovú hmotnosť kyseliny hyalurónovej. Čím je molekulová hmotnosť nižšia, tým väčšia je možnosť penetrácie cez stratum corneum. 
2. Kyseliny hyalurónové vo forme gélu
Kyselina hyalurónová HMW 1%
Trojitá kyselina hyalurónová 1,5%
Trojitá kyselina hyalurónová 3%
Kyseliny hyalurónové vo forme roztoku vo svojom zložení okrem solí kyseliny hyalurónovej ďalej obsahujú vodu a konzervačné látky, ktoré chránia surovinu pred mikrobiálnou kontamináciou. Triple hyaluronic acid 1,5% and 3% je jedinečná zmes troch druhov kyseliny hyalurónovej - SLMW a LMW s nízkou molekulovou hmotnosťou a kyseliny HMW pre optimálnu hydratáciu pokožky. Kyseliny hyalurónové vo forme roztoku sa môžu aplikovať priamo na pokožku alebo ako zložky v kozmetike pre domácu výrobu kozmetiky.
Ako používať kyselinu hyalurónovú na pokožku?
Kyselinu hyalurónovú aplikujte vo forme roztoku priamo na pokožku. Kyselinu hyalurónovú v ruke zmiešajte s obľúbeným kozmetickým olejom a po tónovaní ju naneste na vlhkú pokožku. Kombinujte kyselinu hyalurónovú s vitamínom C v osvetľujúcom antioxidačnom sére. Pridajte do svojich krémov, pleťových vôd kyselinu hyalurónovú alebo obohaťte pleťový gél alebo tonikum kyselinou hyalurónovou. Kyseliny hyalurónové vo forme práškov nemôžu byť aplikované priamo na pokožku. Môžete ich použiť na vytvorenie svojej domácej kozmetiky, napríklad krémov alebo pleťových vôd.
Ako používať kyselinu hyalurónovú na vlasy?
Kyselina hyalurónová je ideálna na starostlivosť o vlasy. Dokonale posilňuje vlasy a zabraňuje rozštiepeným koncom. Po aplikácii kyseliny hyalurónovej sa vlasy stanú pružnými, mäkkými a odolnými voči poškodeniu. Kyselina hyalurónová sa môže aplikovať priamo na vlasy. K obľúbenej maske alebo kondicionéru na vlasy môžete tiež pridať kyselinu hyalurónovú. Obohaťte rozmarínový hydrát s 1% kyselinou hyalurónovou a vyskúšajte ho ako ochrannú vlasovú hmlu.
Je kyselina hyalurónová bezpečná?
Kyselina hyalurónová je látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele, je prirodzenou štrukturálnou zložkou pokožky. Kozmetika založená na hyaluróne je biologicky kompatibilná, a preto bezpečná pre zdravie. Použitie kozmetiky založenej na kyseline hyalurónovej je neinvazívnym spôsobom na zlepšenie vzhľadu a pružnosti pokožky.

10 spôsobov použitia kyseliny hyalurónovej

Kyselina hyalurónová - ktorý typ si vybrať?

Triediť podľa: Názvu | Ceny | Odporúčania

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien