logo template4

Hamamel virgínsky BIO 100 / 500 g

vyberte veľkosť:
100 g listy 9.790
500 g listy 40.900
100 g kôra 9.390
500 g kôra 38.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 564
Dostupnosť: na sklade
7.83 bez DPH
9.39 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Hamamel virgínsky BIO

Sušené listy hamamelu - na zápalové ochorenia kože
Účinok hamamelu nemá nič spoločné s mágiou. V skutočnosti takzvaná čarodejnica alebo kúzelná lieska obsahuje tri liečivé látky. Okrem kôry a vody z hamamelu sa preukázalo, že listy majú protizápalové účinky. To sa vypláca najmä pre pokožku, sliznice a cievy. Podľa toho by mali byť listy rastliny veľmi vhodné na vonkajšie ošetrenie drobných poranení kože, zapálenej pokožky a slizníc, ale vnútorne sa používajú aj na kŕčové žily a hemoroidy. Je to hlavne vďaka trieslovinám, ktoré obsahuje, a zdá sa, že „čarovne odstraňujú“ drobné poranenia kože a krvácanie z nosa. Vytvorí sa ochranná vrstva, ktorá zastaví krvácanie. Okrem toho listy hamamelu, ktoré pochádzajú z východnej Ázie a pochádzajú z atlantických štátov amerického kontinentu, stabilizujú cievy a posilňujú stabilitu tkanív. Poskytujú tiež miernu úľavu od bolesti. Účinok, za ktorý sú pravdepodobne čiastočne zodpovedné ich éterické oleje.

Hamamel má veľmi silný sťahujúci a vysušujúci účinok, preto sa jeho priamej aplikácii na pokožku vyhnite. Výhodnejšie je použitie v roztokoch s vodou, alkoholom, tinktúrami, v krémoch alebo v kombinácii s aloe vera.

Hamamelis sa používa na liečbu hemoroidov, pretože má protizápalové a upokojujúce vlastnosti. Aplikácia hamamelu znižuje opuch, začervenanie, bolesť a nepohodlie tohto trápenia. Aplikácia rastliny môže tiež pomôcť znížiť krvácanie pri zapálených hemoroidoch. Zvonka sa nanáša vatovým tampónom.

Rastlina sa úspešne používa aj na riešenie svrbiacej a citlivej pokožky hlavy. Do šampónu sa odporúča pridávať odvar z hamamelu. Bylina znižuje citlivosť pokožky a prispieva k potláčaniu svrbenia, odstraňuje lupiny a obmedzuje vypadávanie vlasov.

Hamemelis sa tiež používa pri liečbe akné. Ide o zápalové ochorenie kože. Bakteriálna infekcia sa pozoruje aj pri niektorých typoch akné. Pleťová voda s hamamelom môže pôsobiť na aknóznu pleť protizápalovo a upokojiť ju. Hamamel znižuje začervenanie, hnisavé vyrážky na pokožke, sťahuje póry vďaka svojim adstringentným vlastnostiam.

Rastlina upokojuje pokožku po uštipnutí hmyzom. Jej protizápalový účinok upokojuje všetky nepríjemné pocity ako je svrbenie, opuch, začervenanie a pod.

zložky rastliny:
Triesloviny
Flavonoidy
prchavý olej

zábaly z hamamelu
5 - 10 g listov hamamlisu zalejte 250 ml vriacej vody. Po 10 minútach máčania to celé preceďte a do nálevu ponorte látkový obal. Potom ho vložte na pokožku. Prípadne sa môžete umyť kúpeľom hammamlis.

Ústna voda 
Podobné opláchnutie môžete pripraviť z 2 - 4 g listov hamamelu. Zalejte ich 250 ml vriacej vody. Celé to po 10 minútach máčania preceďte a kloktajte s nimi.

Dávkovanie listov hamamelu
Obklady a sprchy môžete robiť až 3x denne.

Riziká, vedľajšie účinky a interakcie nie sú známe pri použití správnych dávok listov hamamelu. Pri dlhodobom používaní sa však môžu vyskytnúť tráviace ťažkosti a poškodenie pečene. Pretože neexistujú žiadne testy bezpečnosti pre tehotné ženy, dojčiace ženy a deti do 6 rokov, aplikácie by mali začať až od veku 6 rokov.

Zloženie masti z hamamelovej kôry na 100 g:
Alkoholický extrakt z kôry hamamelu (1: 5) 20 g, jojobový olej 10 g, mandľový olej 10 g, vlnený vosk - lanolín 60 g.

Masť na aplikáciu na pokožku

Trvanlivosť po otvorení:
6 mesiacov

Pokyny pre skladovanie:
Uchovávajte pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C. Chráňte pred svetlom.
Držte mimo dosahu detí!

Pokyny pre aplikáciu:
Používať u detí mladších ako 12 rokov iba po konzultácii s lekárom!
Nepoužívať v prípade známej alergie na niektorú zo zložiek!