€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Mate čaj zelený BIO 100 g

vyberte veľkosť:
100 g 7.190
100 g BIO kvalita 8.590
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 622
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 5.99
7.19 ks

Mate čaj zelený

Zelené maté listy rezané - maté folium
Kofeín a miernejší teobromín v listoch maté kríčka údajne stimulujú centrálny nervový systém (CNS), posilňujú a zrýchľujú tep, zlepšujú náladu, bdelosť a schopnosť sústrediť sa, ako aj duševný výkon. V skratke: vyčerpanie a fyzická a psychická únava klesajú, ale dobrá nálada zostáva. Maté by navyše malo pôsobiť odvodňujúco a tým podporovať krátkodobé chudnutie. Zároveň by sa mala rýchlejšie odbúravať uložená energia vo forme glykogénu, ktorý sa získava zo sacharidov a ukladá sa v pečeni a svalových bunkách. V prípade športovcov však môže mať tento efekt tendenciu dlhodobo znižovať výkonnosť.

Maté listy zelené zložky
Metylxantín (purínové alkaloidy; vrátane kofeínu a teobromínu)
Fenolkarboxylové kyseliny (vrátane kyseliny chlorogénnej, kyseliny kávovej)
Flavonoidy
Saponíny

Čaj z listov Mate
Obarte 1 čajovú lyžičku maté listov so 150 ml horúcej vody. Nechajte čaj lúhovať 5 až 10 minút a potom listy preceďte. Čím kratšie sú listy obarené, tým silnejší je účinok a aromatickejšia chuť. V ľudovom liečiteľstve sa mate listy používajú zvonka ako obklad, tiež na vredy a zápaly.

Dávkovanie mate listov
Denne vypite až 2 šálky maté čaju.

Riziká a vedľajšie účinky
Riziká, vedľajšie účinky a interakcie nie sú známe pri použití plánovaných dávok. Ak sa však konzumujú iné nápoje obsahujúce kofeín, môže to viesť k poruchám spánku, nervozite a kyslému grganiu.

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien