€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Vitamínové balenie - imunita dospelých

Výrobca: faunus
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: fau 1331
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 29.92
35.90 ks

Vitamínové balenie - imunita dospelých

Tinktura Vitaminizantus je koncentrovaný hydroalkoholický extrakt z rakytníka, echinacey, šípky a žihľavy so silnými vitaminizačnými a tonizujúcimi účinkami, špeciálne navrhnutý na posilnenie imunitného systému.

Vďaka synergickému pôsobeniu rastlín v kompozícii tento produkt prispieva k:

zvýšenie kapacity a vytrvalosti tela v sebaobrane
zotavenie tela v období rekonvalescencie
ochrana buniek pred oxidačným stresom
predchádza prechladnutiu a chrípke
Balenie je určené na 48-dennú kúru.

Zloženie:
Plody rakytníka (Hippophae rhamnoides)
Plody rakytníka sú skutočný prírodný multivitamín. Ovocie obsahuje cukry, najmä monosacharidy, organické kyseliny, flavonoidy, pektíny, polyfenoly, triesloviny, komplexné mastné oleje, veľa stopových prvkov (P, Ca, Mg, K, Na, Fe), vitamíny rozpustné v tukoch (A, E, F, D), vitamíny rozpustné vo vode (C, P, K, komplex B), esenciálne mastné kyseliny (olejová, linolová, pantoténová, palmitová atď.), Alfa a beta karotén, lykopén, tokoferoly a fytosteroly.

Rakytník rešetliakový má antioxidačný, zvláčňujúci, cytoprotektívny, imunostimulačný, vitaminizačný, očisťujúci, protizápalový, hojivý účinok.

Šípka ružová (Rosa canina)
Hlavným hodnotným prvkom šípok je kyselina askorbová, teda vitamín C. Šípky tiež obsahujú - prezradené svojou červenou farbou - značné množstvo karotenoidov, prekurzorov vitamínu A. Zoznam vitamínov obsiahnutých v šípkach pokračuje vitamínmi B1, B2, B3 , B4, PP a K, alfa a beta-tokoferol (vitamín E). Rad bioaktívnych zložiek v šípkach je doplnený o sacharidy, pektíny, triesloviny, organické kyseliny, terpenoidy, beta-sitosterol glykozidy a ďalšie.

Vďaka vysokému obsahu vitamínov je šípka vynikajúcim prírodným vitaminizátorom. Vitamín C podmieňuje správne fungovanie všetkých buniek, hrá zásadnú úlohu pri základných metabolických procesoch, konkrétne pri redoxných reakciách a bunkovom dýchaní.

Šípky tiež zvyšujú odolnosť krvných kapilár, vďaka čomu sú menej krehké. Niektorí autori navyše spomínajú jeho sťahujúce, antidiarrheálne, diuretické vlastnosti, ako aj skutočnosť, že stimuluje chuť do jedla a trávenie.

Nadzemné časti Echinacey (Echinacea purpurea)
Obsahuje prchavý olej, polysacharidy, živice - ktorých antiseptické a antifungálne účinky stimulujú imunitný systém - antibakteriálne a antivírusové glukozidy, priaznivo pôsobiace pri avitaminóze, anémii, asténii, strate chuti do jedla, prevencii prechladnutia a chrípky, únave, rekonvalescencii, citlivosti pečene .

Listy žihľavy (Urtica dioica)
Listy žihľavy sú bohaté na vitamíny A, C, K, B, bielkovinové látky s veľkým počtom aminokyselín, sacharidy, amíny, steroly, prchavý olej, tuky, slizy, flavóny, chlorofyl, betakarotén, soli Ca, Mg, Fe, Si a P.

Žihľava má na organizmus veľa prospešných účinkov, je dobrým prostriedkom na prečisťovanie, vykašliavanie, diuretikom, antitusikom a vitamínmi.

Obsah balenia:
TINKTÚRA VITAMINIZANTUS 200 ML - 4 ks

Zloženie: Plody rakytníka (Hippophae rhamnoides) (7%), plody šípky (Rosa canina) (7%), nadzemné časti Echinacea (Echinacea purpurea) (3%), listy žihľavy (Urtica dioica) (3%); etylalkohol min. 30% v / v.

Spôsob podávania:
Vnútorné použitie: jedna čajová lyžička (5 ml) tinktúry zriedená v 50 ml vody alebo čaju, 3-4 krát denne, na prázdny žalúdok.

Trvanie odporúčanej liečby:
Odporúča sa dodržiavať kúru po dobu 2 - 3 mesiacov, pred a počas obdobia vysokého rizika ochorenia.

Kontraindikácie: Deti do 7 rokov, tehotenstvo, dojčenie, alergia na ktorúkoľvek zložku produktu, osoby, ktoré majú zákaz / obmedzenie konzumácie alkoholu.

100% prírodný produkt získaný ručným spracovaním. Neobsahuje umelé konzervačné látky ani farbivá.

Hydroalkoholické extrakty (tinktúry) majú výhodu v tom, že sú dostupné v koncentrovanej forme, ľahko sa podávajú a telo asimiluje aktívne látky prítomné vo výrobku krátko po podaní.

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien