logo template4

Sandarak 'Marocké slzy' 50g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds v011
Dostupnosť: na sklade
7.74 bez DPH
9.29 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Sandarak 'Marocké slzy' 50g

Sandarak, tiež známy ako kĺbový cyprus, je známy a obľúbený ako kadidlo už od staroveku. Vyžaruje teplú, balzamovú vôňu podobnú kadidlu s ovocným podtónom a v Arábii sa často ponúka s koriandrom, benzoínom a mastichou. Sandarak je vhodný na večerné dymenie, ktoré upokojuje a uvoľňuje.
Sandarak je prírodná živica žltkastej farby, ktorá sa získava zo stromu sandarak. V botanike sa nazýva Tetraclinis articulata a patrí do čeľade cyprusovité. Jeho domovom je Tunisko, Maroko a Alžírsko. Dosahuje výšku maximálne šesť až osem metrov a má tmavočervené až hnedé drevo. Jeho podobnosť s cyprusmi je spôsobená jeho šupinatými listami. Kôra vypotí živicu, najmä pri poranení. Aby ste sa dostali k živici, stromy sa škrabú, aby sa živica zachytila.

Sandarak v africkej kultúre

Sandarak už dlho používali rôzne národy v severnej Afrike ako kadidlo. Vôňa sandaraku tradične upokojuje bohov. Sú povolaní kadidlom sandarak, aby požiadali o ochranu, úspešnú úrodu a plodnosť. Živica z cyprusu alebo borievky sa niekedy nazýva sandarak, preto by ste mali byť pri kúpe opatrní. Ľudová medicína v severnej Afrike oceňuje Sandarak ako antikonvulzívum, keď ženy prechádzajú ťažkým pôrodom. S touto živicou sa v Afrike bojuje aj s poruchami trávenia.

Dymenie so sandarakom

Vôňa dymu zo Sandaraku je zamatovo-ovocná a osviežujúca, zároveň teplá a živicová. Vydymovanie so sandarakom je známe nielen ako náboženský obrad, ale aj pre účinky, ktoré má na dýchacie cesty, ktoré dym čistí. Na tento účel sa sandarak môže použiť so štipkou benzoínu, siamu a gáfru. Jemná vôňa vám umožní voľne dýchať. Sandarak tiež rozkladá vibračné vzorce, ktoré nám môžu spôsobiť nevoľnosť. Dym uvoľňuje pretože má silný účinok na nervový systém. Takto získate trpezlivosť, rozvážnosť a viac vyrovnanosti. Využite emocionálny kontakt s celkom a nechajte svoju energiu voľne prúdiť. Sandarak dokonca dokáže presúvať prekážky z cesty. Toto kadidlo funguje dobre s vonnými zmesami, najmä s:

rumanček
koriander
strom života
mäta
borievka
céder
Tipy na kadidlové zmesi: Ak nemáte radi kadidlo, môžete ho nahradiť sandarakom.

Zmes benzoínu, cédru, santalového dreva, koreňa angeliky a sandaraku ponúka dobrý večerný dym.