logo template4

Africký zvlhčujúci a výživný krém pre kuperóznu pokožku DIY

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: bal 511
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 8.25
9.90
ks

Africký zvlhčujúci a výživný krém pre kuperóznu pokožku DIY

Africký krém je jemná kozmetika, ktorá sa odporúča najmä na jemné žilky a veľmi citlivú pleť. Má zvlhčovacie a regeneračné vlastnosti, chráni jemné cievy pred podráždením a brzdí procesy starnutia.

Krém má upokojujúce, protizápalové, zvlhčovacie a anti-aging vlastnosti. Baobab pridaný do krému znižuje viditeľnosť ciev a zmierňuje červené stopy. Navyše má silné zvlhčovacie vlastnosti a udržuje vodu vo vnútri pokožky. Pokožka sa stáva napnutou, pevnou a upokojenou. Anti-aging vlastnosti zase pomáhajú odstraňovať prvé príznaky starnutia, ako aj malé vrásky a bránia vzniku nových.

Prášok z baobabu (Adansonia digitata) má protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Obsahuje veľké množstvo provitamínu A, vápnika a polysacharidov. Tento produkt je ideálny na odstránenie prvých príznakov starnutia pokožky. Okrem toho má protizápalové vlastnosti a predchádza chorobám vlasov a kože. Má zelený odtieň, preto sa používa v kozmetike určenej na ošetrenie žiliek (púdre, krémy, základy). Znižuje tiež viditeľné začervenanie.

Extrakt z bazy - Sambucus nigra používaný pri príprave krému stimuluje produkciu kyseliny hyalurónovej a zvyšuje úroveň zvlhčovania a regenerácie; tiež chráni krehké kapiláry a zvyšuje tak ich pružnosť. Látka je jedným z najsilnejších antioxidantov, ktorý má zmierňujúce, protizápalové, čistiace, napínacie a antibakteriálne vlastnosti. Jeho vzácne vlastnosti sa využívajú v medicíne aj v kozmetike. Bazy je bohatým zdrojom látok, ako sú sambunigrín glykozid, benzaldehyd, kyselina kyanovodíková, rutín, éterické oleje, organické kyseliny - kyselina askorbová a kávová, kyselina jablčná, kyselina valerová a chlorovodíková, triesloviny a tiež vitamín E.

Habešský olej zo semien sa veľmi pekne vstrebáva a viditeľne zlepšuje vzhľad pokožky - pokožka sa rovnomerne a správne zvlhčí. Je to dokonalý produkt pre každý typ pokožky vrátane veľmi suchej a zrelej. Jeho zvlhčovacie vlastnosti pomáhajú odstraňovať prvé príznaky starnutia. Habešský olej zo semien je veľmi efektívny zvlhčovač, ktorý nezanecháva na pokožke mastný film.

Arganový olej nemá konzervačné látky a obsahuje značné množstvo mastných kyselín (omega 6 a 9), ako aj vitamín E, ktorý je zodpovedný za vysoké antioxidačné vlastnosti.

Extrakt zo sladkého drievka - jeho hlavnou zložkou je kyselina glycyrizínová (so silnými vlastnosťami viažucimi vodu v pokožke), ktorá zlepšuje pevnosť pokožky, a kyselina glycyrrhetínová (zložka kyseliny glycyrizínovej). Tieto látky dodávajú sladkému drievku protizápalové, bakteriostatické, antialergické a antioxidačné vlastnosti. Chráni pokožku pred UV žiarením a lieči erytém spôsobený nadmerným opaľovaním. Sladké drievko pomáha pri liečbe dermatóz, ktoré si vyžadujú neustálu liečbu steroidmi. Okrem toho je to dokonalá súčasť kozmetiky pre mastné a akné náchylné pleti, vrátane pleti náchylných na zápaly. Izoflavonoidy sú zodpovedné za jeho antibakteriálne vlastnosti. Zmierňuje tiež podráždenie a znižuje citlivosť pokožky. Glabridín má zase zosvetľujúci účinok a spôsobuje depigmentáciu. Inhibuje tyrozinázu - enzým zodpovedný za vytváranie sfarbení.

Hydromanil zvlhčuje pokožku a reguluje proces jej keratinizácie. Chráni pred stratou vody a viaže ju na pokožku. Hydromanil je zložka odporúčaná na starostlivosť o tvár a telo, najmä do výrobkov určených na starostlivosť o suchú, poškodenú a zrelú pokožku.

Sada na prípravu 50 g krému obsahuje:

Krémový základ - 40 g

Baobab prášok - 1 g

Extrakt zo sladkého drievka - 2 g

Extrakt z bazy - 2 g

Arganový olej - 1,5 g

Habešský olej zo semien - 1.5 g

Hydromanil - 2 g

Jednorazová pipeta

Odmerka

Špachtľa

Štítok

Elegantná plastová dóza na krém
Množstvo všetkých ingrediencií v sade je presne odmerané.

Príprava krému :
Skontrolujte, či je doručená sada úplná.

Pripravte pracovisko dodrž  é ingrediencie (hydromanil, extrakt bazy, extrakt zo sladkého drievka). Prísady by mali byť nalievané veľmi presne takmer do poslednej kvapky pri vyprázdňovaní nádob.

Nakoniec všetko precízne premiešajte.

Do krému pridáme prášok babobabu. Presne premiešajte. Krém je pripravený na použitie.

Skladovanie:
Krém je možné skladovať pri izbovej teplote do 21 ° C, odporúčame ho však skladovať v chladničke.

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien